Download
  • 28 czerwca 2019
  • Eindhoven
 

Biodiesel i układ paliwowy DAF

10 sierpnia to Międzynarodowy Dzień Biodiesla. Biodiesel to wielki krok naprzód w dziedzinie ochrony środowiska, ale używanie tego rodzaju paliwa może mieć pewne negatywne skutki uboczne dla silnika. Mamy rozwiązania, które mogą pomóc i pozwolą utrzymać wysokie parametry silnika DAF.

 
Biodiesel
 

Olej napędowy zawierający do 7% biopaliwa jest w dzisiejszych czasach bardzo popularny i może przyczynić się do zmniejszenia osiągów silnika. Oto kilka wskazówek, które pomogą uniknąć przestojów:

Regularne przeglądy układu paliwowego

Przede wszystkim chodzi o kontrolę stanu układu paliwowego w połączeniu z diagnostyką DAVIE. Wyniki przeglądu wykażą, jakie następne kroki należy podjąć.

Płyn czyszczący FX8 Genuine DAF Fuel System Cleaner

Konwencjonalne procedury czyszczenia układu paliwowego mogą być kosztowne, ale środek do czyszczenia układu paliwowego Fuel System Cleaner FX8 pomoże uniknąć wysokich wydatków. FX8 utrzymuje silnik w czystości bez konieczności wymontowywania części, obniża zużycie paliwa nawet o 1% dzięki usunięciu osadów biopaliwa z układu paliwowego i przywraca osiągi silnika.

DAF XM6 Fuel System Protection

Moduł XM6 zabezpiecza układ paliwowy pojazdu przed zanieczyszczeniem. Stanowi pierwszą linię obrony przed zanieczyszczeniem paliwa i jest w pełni zintegrowany z układami po jednorazowej instalacji. Przy każdym napełnieniu zapewnia najwyższą wydajność i ostrzega, kiedy zanieczyszczenie osiąga poziom krytyczny. 

Czy czysty układ paliwowy i wysokie osiągi są dla Ciebie istotne?

Dealer DAF może polecić Ci najlepiej dostosowane rozwiązanie. Skontaktuj się i przedstaw swoje potrzeby, aby otrzymać spersonalizowaną poradę.