Download
  • sobota, 27 marca 2021
  • Eindhoven
 

Oszczędność paliwa i środki smarne DAF — perfekcyjne połączenie

Odpowiednie smarowanie ma kluczowe znaczenie dla optymalnej pracy silnika. Stosowanie właściwego oleju może również zmniejszyć zużycie paliwa nawet o 3,4%. Odpowiednio zbilansowany olej DAF Xtreme FE 10W-30 jest najchętniej wybierany przez inżynierów DAF.

 
oil
 

W nowych pojazdach ciężarowych DAF standardowo stosowany jest olej DAF Xtreme FE 10W-30. Litery „FE” oznaczają tu oszczędność paliwa (fuel economy) i nie jest to pusta deklaracja. W warunkach eksploatacyjnych potwierdzono, że olej ten zapewnia optymalne smarowanie ruchomych części i zmniejsza zużycie paliwa. Firma DAF przetestowała go we współpracy z właścicielem floty i firmą dystrybucyjną, organizując w Wielkiej Brytanii intensywny czterotygodniowy eksperyment. Po przejechaniu 80 000 kilometrów wynik był jednoznaczny: zużycie paliwa było o 3,4% niższe niż w przypadku konwencjonalnego oleju 10W-40.

Zawsze wymagaj oleju o najlepszych parametrach

• DAF Xtreme FE 10W-30 jest zalecanym olejem do pojazdów ciężarowych DAF
• Sprawdzony spadek zużycia paliwa w porównaniu z konwencjonalnymi środkami smarnymi
• Olej DAF Xtreme LD FE 10W-30 rzadziej wymaga wymiany
• Nadaje się również do pojazdów ciężarowych marek innych niż DAF

Właściwy wybór do rutynowej obsługi serwisowej

Firmy transportowe, które chcą zwiększyć wydajność swojej floty samochodów ciężarowych, bardzo poważnie traktują kwestię obsługi pojazdów. Zalecamy, aby przy serwisowaniu zawsze sięgać po środki smarne DAF, ponieważ mają one ogromny wpływ na osiągi silnika i zużycie paliwa.