Download
  • czwartek, 29 sierpnia 2019
  • Eindhoven
 

Jak działa blokada DAF Night Lock w pojazdach ciężarowych?

Chcesz być bezpieczny w nocy w swoim pojeździe ciężarowym? DAF Night Lock to system zapobiegający włamaniom i kradzieży. Blokada mechaniczna jest przeznaczona do użytku wyłącznie, gdy kierowcy spędzają noc w pojeździe, dlatego nie należy jej używać przy pozostawianiu pojazdu ciężarowego bez nadzoru. Zapraszamy do poniższego opisu działania blokady nocnej.

 
night lock
 

Oto, jak działa blokada DAF Night Lock

Blokada DAF Night Lock jest zamontowana w bocznej ścianie kabiny, a jej aktywacja powoduje wsunięcie sworznia z hartowanej stali do podłokietnika w drzwiach. Podłokietnik jest fabrycznie wzmacniany. Specjalna naklejka na klamkach drzwi ostrzega osoby postronne o blokadzie nocnej.

Zwalnianie blokady nocnej

Włączanie blokady jest proste, ale można to zrobić tylko z wnętrza kabiny. Gdy blokada jest włączona, drzwi pojazdu ciężarowego nie mogą zostać otwarte, ani nawet uchylone, nawet za pomocą łomu. Blokadę można zwolnić z wnętrza kabiny, naciskając czerwony przycisk, co umożliwia kierowcy szybkie opuszczenie kabiny w sytuacji awaryjnej.

Blokada nocna: do użytku wyłącznie w nocy

Należy pamiętać, że nigdy nie wolno włączać blokady nocnej podczas jazdy. W tym czasie zawsze musi być możliwe szybkie i łatwe otwarcie drzwi w sytuacji awaryjnej, bez żadnych przeszkód lub trudności. Przy zakupie blokady DAF Night Lock w zestawie otrzymuje się młotek bezpieczeństwa.

Czy masz pytania dotyczące blokady DAF Night Lock?

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące blokady DAF Night Lock lub jeśli ma ona być zamontowana, należy skontaktować się z najbliższym dealerem firmy DAF, który z przyjemnością udzieli informacji i porad.