DAF-Diagnostic-Assistent-DSC_1345-fw
 

Najlepszy serwis zaczyna się od kontaktu z klientem 

Gdy tylko postanowisz odwiedzić nas w celu uzyskania porady, przeprowadzenia przeglądu okresowego lub wykonania naprawy, personel punktu obsługi będzie gotowy do pomocy. Tak samo będzie przy każdej kolejnej wizycie, nawet jeśli rozmowa z doradcami serwisowymi będzie dotyczyć już innych tematów. W ten sposób upewniamy się, że możemy jeszcze staranniej przejść przez proces odbioru Twojego pojazdu i skupić się na obsłudze. Skoncentrowanie się na etapie przyjęcia pojazdu gwarantuje bowiem bezbłędną diagnozę i naprawę, a także przejrzystość procesów administracyjnych.

 
 
 

Czasy się zmieniają. W ciągu kilku ostatnich dziesięcioleci pojazdy ciężarowe stały się bardziej zaawansowane, ekologiczne, energooszczędne i bezpieczne. Dzięki niezliczonym innowacjom możemy zwiększyć wydajność i dostępność ciężarówek oraz obniżyć koszty. Te zmiany powodują także, że klienci w punkcie obsługi zadają coraz więcej pytań, które bywają coraz bardziej skomplikowane. Dla wielu klientów trudniejsze stało się również podanie dokładnego opisu potencjalnej usterki, zwłaszcza jeśli osoba, która przyprowadza pojazd ciężarowy do serwisu, nie jeździ nim na co dzień.

Wyczerpujące testy za pomocą Asystenta diagnostyki

Od 2019 r. dealerzy DAF w różnych krajach testowali nowe rozwiązanie, które pozwala łatwiej i w bardziej systematyczny sposób rejestrować zapytania i zgłoszenia usterek w punkcie obsługi. Aplikacja ta łączy wiedzę i doświadczenie inżynierów DAF z systemem informacyjnym DAF RMI, który nasi serwisanci wykorzystują do przeprowadzania napraw i czynności obsługowych oraz zamawiania części zamiennych. Pilotażowe testy okazały się pomyślne i zapewniły płynniejszą komunikację między klientami a doradcami serwisowymi. Poprawiła się też koordynacja współpracy z warsztatami i wzrosła trafność diagnoz, wraz ze wskaźnikiem udanej obsługi napraw i zgłoszeń usterek, który osiągnął 100%.
Te powody zadecydowały, że postanowiliśmy wdrożyć Asystenta diagnostyki — bo tak nazwaliśmy to nowe narzędzie informacyjne — w całej Europie.

Inny system przyjęć, lepsza obsługa

Przy następnej wizycie możesz więc zetknąć się z pewnymi nowościami, które będą wymagać przyzwyczajenia, ale nasi doradcy serwisowi przeprowadzą Cię przez wszystkie etapy nowej procedury przyjęcia pojazdu. Pytania, które zadajemy, ulegną zmianie, ale w zamian za to, po każdej zrealizowanej przez nas naprawie, otrzymasz bardziej klarowne wyjaśnienie dotyczące wykonanych prac, planowania i kosztów. Uważamy, że taki poziom przejrzystości jest warty zachodu. Z tym samym przyjaznym dla klienta podejściem już niedługo będzie można się spotkać u wszystkich 850 dealerów DAF w całej Europie —
to pokazuje, jak zaawansowana jest nasza sieć. Zapraszamy!