Ferro-Sped-2000-Kft-image
Ferro-Sped-2000-Kft-image

Owocne partnerstwo

Ferro-Sped 2000 Kft

 

Obecna na rynku od ponad 30 lat firma Ferro-Sped 2000 Kft. swoje pierwsze pojazdy ciężarowe DAF z przyczepą/naczepą zakupiła dopiero cztery lata temu. Mimo to prawie połowa floty składającej się ze 125 zestawów jest obecnie opatrzona emblematem holenderskiego producenta. Kompleksowa obsługa serwisowa, doskonała dostępność części oraz usługi posprzedażne zorientowane na klienta — wszystko to wpłynęło na bliskość relacji firmy DAF i jej dealera. 

 

Ferro-Sped 2000 Kft. obecnie prowadzi działalność jako firma drugiej generacji, a swój sukces zawdzięcza dyrektorowi zarządzającemu, Tamásowi Suhajdzie. Jego mentorem był ojciec, który zaczął pracować w branży transportowej w 1985 r., początkowo w przedsiębiorstwie państwowym. Wkrótce przeniesiono go do działu spedycji stali, co pozwoliło mu na zdobycie kompleksowej wiedzy dotyczącej tego sektora. Po przemianach politycznych w 1989 roku kontynuował pracę jako prywatny wykonawca, wykorzystując do tego celu własny używany pojazd ciężarowy. Z roku na rok flota powiększała się o kolejne, coraz nowsze modele, a później, w ramach leasingu, fabrycznie nowe pojazdy. W 1998 r. firma dokonała zakupu obecnej siedziby, która od tamtego czasu nieustannie się rozrasta. W międzyczasie do oferty usług dodano handel stalą oraz produkcję stalowych materiałów budowlanych (np. siatek i włókien stalowych). To wszystko sprawiło, że na przełomie tysiącleci utworzono oddzielną firma transportową, Ferro-Sped 2000 Kft. Aktualnie w rodzinnej grupie biznesowej ojciec Tamása Suhajdy kieruje oddziałem zajmującym się handlem stalą.

 
W okresie kryzysu gospodarczego w 2009 r. ojciec i syn wspólnie walczyli o przetrwanie Ferro-Sped 2000 Kft. W 2012 r. ich przedsiębiorstwo ponownie zaczęło się rozwijać. Mniej więcej w tym samym czasie zajęli się międzynarodowym transportem nadwymiarowych produktów oraz krajową spedycją stali. W tym celu flota została powiększona o 50 rozsuwanych przyczep/naczep niskopodłogowych, przystosowanych do przewozu ładunków o szerokości do 6 metrów, długości do 42 metrów i wadze do 70 ton. Zestawy pojazdów przewożą duże konstrukcje stalowe, głównie do Niemiec i Austrii, skąd powracają z nadwymiarowymi towarami lub bębnami kablowymi, spawanymi siatkami drucianymi, belkami zbrojeniowymi, płytkami i kostkami brukowymi. Firma zajmuje się również międzynarodowym transportem maszyn rolniczych.


Obecnie Ferro-Sped 2000 Kft. realizuje 180 zleceń wysyłkowych dziennie i 3800 miesięcznie; jednocześnie działa jako spedytor, przekierowując 1000 z tych zleceń do podmiotów zewnętrznych. 70% operacji transportowych odbywa się na terenie kraju, a 30% — na trasach międzynarodowych. Firma zatrudnia 160 osób, a jej tereny obejmują obszar 100 tys. metrów kwadratowych. Należą do niej także czterostanowiskowa stacja serwisowa i jednostanowiskowa myjnia. Aktualnie flota przedsiębiorstwa składa się ze 125 zestawów, z których ponad 50 to pojazdy ciężarowe DAF z przyczepą/naczepą. W tym roku firma zakupiła 42 nowe modele DAF XF 480 Space Cab — częściowo w celu zastąpienia starszych modeli XF 460 z 2014 r., ale również z myślą o rozbudowie floty.


Ferro-Sped-managing-director-Tamas-Suhajda


Rozwój z DAF

„Po tym, jak w 2012 r. udało nam się ustabilizować wskaźniki finansowe i wypracować stały wzrost, w 2014 nadszedł czas znaczącego powiększenia floty. Mieliśmy do wyboru dwie opcje: kupić pojazdy używane, 3–4-letnie, albo spróbować czegoś zupełnie nowego. I wtedy do akcji wkroczyła firma DAF, od której zakupiliśmy 34 nowe modele DAF XF 460 Space Cab. XF od wielu lat był jednym z najpopularniejszych pojazdów na rynku węgierskim i cieszył się dobrą opinią wśród innych przewoźników. Niezawodność jest dla nas niezwykle ważna, ponieważ nie możemy sobie pozwolić na opóźnienia w dostawach. Proces sprzedaży także okazał się naprawdę przekonujący” — mówi Tamás Suhajda.

„Ponieważ posiadamy flotę mieszaną, współpracujemy z kilkoma producentami pojazdów ciężarowych. Jednak to DAF oferuje najbardziej efektywną, elastyczną i zorientowaną na klienta obsługę serwisową. Po pierwsze, dostępność części jest imponująca, co stanowi klucz do maksymalnego wydłużenia czasu pracy pojazdu. W naszych pojazdach XF stosujemy oryginalne filtry i środki smarne DAF, jak również korzystamy z części TRP, do których należą m.in. klimatyzatory postojowe zapewniające wysoki poziom komfortu kierowców. W związku z tym z chęcią weźmiemy udział w projekcie pilotażowym TRP Trailer, w ramach którego jedna z naszych przyczep/naczep zostanie odnowiona przy użyciu części TRP. Jeśli wyniki testu okażą się satysfakcjonujące, w przyszłości będziemy kupować jeszcze więcej części TRP” — wyjaśnia dyrektor zarządzający.


Przewidywalna i niezawodna praca

„Pojazdy ciężarowe XF są naprawdę niezawodne, ale jak wszystkie pojazdy mogą napotkać problemy techniczne. DAF idealnie radzi sobie jednak z ich rozwiązywaniem. Technicy w centrach serwisowych naszych dealerów wykonują niezbędne prace obsługowe i naprawcze na najwyższym poziomie. Kupiliśmy nasze pojazdy z 3-letnią gwarancją i 4-letnim kontraktem serwisowym MultiSupport, obejmującym 90 tys. kilometrów rocznie. Pozwala to na przewidywalną i niezawodną pracę przez cały czas trwania kontraktu, a także uzyskanie korzystniejszej ceny wykupu. DAF zapewnia pełną obsługę serwisową w ciągu całego okresu. Podczas realizacji zadań transportowych za granicą nasze pojazdy DAF nie uległy żadnej awarii, ale na trasach krajowych kilkakrotnie zdarzyło nam się korzystać z usługi pomocy drogowej ITS i byliśmy bardzo zadowoleni. Szczególnie, że w bardzo krótkim czasie dostarczano nam pojazdy zastępcze, dzięki czemu awarie praktycznie nie powodowały opóźnień. 

Ferro-Sped-2000-Kft-image

Ponadto ogromną zaletą jest to, że nasz dealer wyznaczył przedstawiciela działu obsługi posprzedażnej, który odwiedza nas w razie potrzeby i rozwiązuje wszelkie problemy szybko, profesjonalnie i w atmosferze koleżeńskiej współpracy. Między innymi z uwagi na to wybraliśmy DAF-a i dealera DAF. Z uwagi na kilkadziesiąt lat doświadczenia w branży, a także współpracę z różnymi producentami pojazdów, mamy odpowiednią skalę porównawczą. Mogę z pełnym przekonaniem stwierdzić, że w kategorii obsługi serwisowej i usług posprzedażnych firma DAF nie ma sobie równych”. 

Wspaniałe doświadczenia

„Nasi kierowcy doceniają pojazdy ciężarowe DAF XF również ze względu na przestronne, wygodne i przystosowane do użytkowników kabiny oraz mocne silniki o doskonałych właściwościach jezdnych. Zakupione przez nas w tym roku modele 42 XF 480 są wyposażone w zawieszenie pneumatyczne i układ klimatyzacji postojowej, co zapewnia naszym kolegom nadzwyczajny komfort i jeszcze bardziej wzmacnia ich lojalność wobec firmy. Po pierwszych kilku miesiącach eksploatacji byliśmy w stanie ustalić, że średnie zużycie paliwa modeli nowej generacji 480 HP XF jest niższe o 1,5 litra na 100 km w porównaniu z poprzednimi modelami 460. W przyszłości ta różnica prawdopodobnie jeszcze wzrośnie. To także potwierdza fakt, że DAF zawsze dotrzymuje obietnic” — dodaje zadowolony Tamás Suhajda.

 

Przejdź na stronę Ferrosped.hu