Transport-Veynat-DAF-XF

W całej Europie, w sercu społeczeństwa

Transport Veynat

 

Transport Veynat — w całej Europie, w sercu społeczeństwa

Prawidłowo serwisowany pojazd ciężarowy zużywa mniej paliwa, dlatego koszt jego eksploatacji na kilometr jest niższy, a to może przynieść znaczne oszczędności. Gdy floty są tak rozbudowane, jak w firmie Transport Veynat, nie trzeba czekać długo na uzbieranie się poważnych sum. Pierre-Olivier Veynat, prezes zarządu w firmie Transport Veynat, opowiada o historii, obecnej działalności oraz przyszłości firmy, która ostrożnie gospodaruje swoim kapitałem.

 

Pierre-Olivier-Veynat
 

Profilaktyczna obsługa serwisowa podnosi wartość

Francuska firma transportowa posiada własne zaplecze serwisowe z wykwalifikowanymi serwisantami, więc większość przeglądów okresowych, takich jak wymiana elementów układów hamulcowych czy serwis skrzyni biegów, jest wykonywanych we własnym zakresie. Jeśli chodzi o skomplikowane operacje lub naprawy zaawansowanych systemów, które pomagają zapewnić maksymalną wydajność ciężarówek, firma korzysta jednak z pomocy swojego dealera DAF. Pierre-Olivier wyjaśnia: „Od ponad dziesięciu lat prowadzimy indywidualny program serwisowy i nasz kierownik floty stale go optymalizuje. Mamy jednak we flocie pojazdy ciężarowe kilku różnych marek, a także ciężarówki wyposażone w coraz bardziej złożone rozwiązania technologiczne, dlatego też ścisła współpraca z dealerem ma zasadnicze znaczenie dla zagwarantowania dostępności pojazdów. Od czasu do czasu rozmawiam z kierowcami, którzy są z nami od lat 80. i którzy czasami zastanawiają się, do czego jest potrzebna cała ta obsługa profilaktyczna. Żartują, że dawniej przez 100 000 kilometrów tylko dolewali oleju. Trudno zaprzeczyć, że obsługa profilaktyczna kosztuje, ale z drugiej strony dzięki niej mamy znacznie bezpieczniejszą, bardziej energooszczędną i przyjazną dla środowiska flotę, więc w dłuższej perspektywie możemy zaoszczędzić pieniądze”.

W sercu społeczeństwa

Mimo że 750 kierowców firmy Transport Veynat przemierza Europę wzdłuż i wszerz, firma jest mocno zakorzeniona w społeczności. Poważnie traktuje swoje obowiązki społeczne i ma ambitne cele w zakresie zrównoważonego rozwoju, do których należy ograniczenie emisji CO2 i tworzenie cyklicznych przepływów pracy, które umożliwią zbieranie i ponowne wykorzystywanie odpadów. W czasie pandemii firma Transport Veynat dostarczyła również tysiące masek ochronnych do placówek służby zdrowia. Pierre-Olivier jest dumny z kierunku, w jakim zmierza firma: „Mamy świadomość, że możemy wnieść znaczący wkład w ochronę klimatu i jesteśmy otwarci na nowe inicjatywy. Dlatego jako jedna z pierwszych firm transportowych we Francji testujemy nowe paliwa alternatywne takie jak etanol. Swoją rolę w całym procesie mają do odegrania również nasi kierowcy, którzy są bardziej świadomi wpływu ich zachowań na środowisko. Wspieramy to podejście i dlatego jesteśmy partnerem programu DAF ECO Drive, który stanowi część wyzwania DAF Driver Challenge. Chcemy wspólnie iść do przodu”.