Van Velsen Transport

„Systemy kamer zapewniają spokój ducha”

Van Velsen Transport

 

Firma Van Velsen Transport zdecydowała się zamontować systemy kamer w swoich pojazdach ciężarowych, aby ograniczyć przestoje, stworzyć spokojne środowisko pracy dla kierowców i zwiększyć bezpieczeństwo. Rozmawialiśmy z Aadem van Velsenem o zaletach systemów kamer Orlaco w pojazdach ciężarowych i powodach, dla których je wybrał.

Zalety systemów kamer w pojazdach ciężarowych

Według Van Velsena systemy kamer zwiększają bezpieczeństwo pracy w sektorze transportowym, a także zapewniają kierowcom lepszą widoczność i pewność: „Drogi stają się coraz bardziej zatłoczone, co zwiększa presję wywieraną na kierowców. Systemy kamer zapewniają im spokój”.

Bezgraniczne zaufanie do systemów kamer

Aby dowieść niezawodności systemów kamer, udajemy się wraz z Aadem van Velsenem na plac budowy. Zasłonimy okna ciężarówki, a jego zadaniem będzie poruszanie się po tym terenie. Obejrzyj film, aby zobaczyć, co się stanie! 

 


System sprawdza się w każdych warunkach pogodowych

Flota firmy Van Velsen liczy 20 pojazdów ciężarowych, które działają głównie w sektorze budowlanym. Od 13 lat firma wyposaża swoje pojazdy w systemy kamer Orlaco. Według Van Velsena marka Orlaco zapewnia doskonałą jakość: „Korzystamy z tych systemów również w ekstremalnych warunkach w naszych ciężarówkach rajdowych: w wodzie, na pustyni, w wysokich i niskich temperaturach. W Europie doświadczyliśmy różnych warunków pogodowych, a nawet okablowanie i złącza pozostają w dobrym stanie”.

Doskonała widoczność w ciemności

Systemy te są także stale udoskonalane. „Ulepszono widoczność i czystość obrazu, a kąt widzenia kamery jest większy. Można dokładnie zobaczyć, co dzieje się wokół pojazdu, nawet w ciemności. Kamery działają dobrze także w deszczu i śniegu”.

Koniec z samochodami ciężarowymi z lusterkami

Według Van Velsena branża pojazdów ciężarowych rozwija się w szybkim tempie. „Wierzę, że w ciągu pięciu lat fabryki nie będą już montować lusterek do samochodów ciężarowych. Ich miejsce zajmą systemy kamer z centralnym monitorem. Umożliwi to szybsze dostrzeganie zagrożeń, reagowanie na nie i przewidywanie zdarzeń”.

Więcej informacji na temat systemu kamer Orlaco można znaleźć w eKatalogu TRP.