DAF delivers 500th truck to Jordan

Firma DAF dostarcza pięćsetny pojazd w Jordanii

Kolejna firma wybiera pojazdy marki DAF z powodu niskich całkowitych kosztów eksploatacji i wysokiej niezawodności

 
  • wtorek, 12 września 2017
  • Eindhoven
  • DAF Trucks N.V.
 

Firma DAF dostarczyła pięćsetny pojazd ciężarowy w Jordanii. To coś więcej niż tylko kamień milowy, ponieważ ten producent pojazdów ciężarowych z Eindhoven pojawił się na rynku w Jordanii dopiero w 2014 r. Dostarczenie ciągnika DAF CF85 4x2 Euro3 jest wyznacznikiem pozycji firmy DAF Trucks w Jordanii, gdzie została ona liderem rynku z udziałem ponad 25%.

 

Ten pięćsetny pojazd jest częścią zamówienia na 50 pojazdów ciężarowych, złożonego przez Euro Shipping Services (ESS) w Ammanie. Firma ESS jest potężnym przewoźnikiem intermodalnym, specjalizującym się w transporcie, spedycji, przewozie ładunków skonteneryzowanych, przewozie towarów zwykłych, transporcie powietrznym oraz magazynowaniu.

Zamawiając 50 nowych pojazdów ciężarowych od firmy DAF, ESS planuje postawić na rosnące zapotrzebowanie na transport w Jordanii. Jak twierdzą właściciele ESS Issam Sacca i Mahmoud Omran, model CF85 nie został wybrany przypadkiem: „Produkty firmy DAF są niezwykle wydajne pod względem zużycia paliwa, co jest jednym z powodów ich bardzo korzystnych całkowitych kosztów eksploatacji. Również w kwestii bezpieczeństwa, niezawodności i wytrzymałości, modele CF firmy DAF są bez wątpienia godne dołączenia do naszej floty 90 pojazdów. Mamy szczere zaufanie do zarówno wsparcia posprzedażowego, jak i dodatkowych usług zapewnianych przez lokalnego dealera firmy DAF — Manasseer’a”.

W przypadku obszarów o trudnych warunkach drogowych, takich jak Bliski Wschód, DAF wyposaża swoje pojazdy w między innymi układy napędowe do ciężkich zastosowań, wzmocnione nadkola, powiększony układ chłodzenia oraz specjalnie dostosowany wlot powietrza.

„Warunki jazdy w krajach takich jak Jordania często pozostawiają wiele do życzenia — dostosowujemy więc nasze pojazdy do potrzeb rynku”, twierdzi Michiel Kuijs, dyrektor zarządzający ds. sprzedaży. „Zapewniamy taką samą jakość DAF każdemu klientowi, niezależnie od miejsca lokalizacji jego firmy: maksymalny czas pracy bez przestoju oraz niskie koszty serwisu przy najmniejszych kosztach eksploatacji. Nie bez powodu staliśmy się liderami rynku w Jordanii w zaledwie 4 lata. Rynek pojazdów ciężarowych o DMC 16 t i więcej liczy około 600 pojazdów, z czego firma DAF już zyskała ponad 25% udziałów rynkowych”.


 
 
 

Kontakty dla prasy

Czy jesteś dziennikarzem? Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji na temat firmy, naszych produktów i usług oraz innych spraw.

Rutger Kerstiens
Corporate Communications Department

Tel.:+31 (0)40 214 4191
E-mail:rutger.kerstiens@daftrucks.com