DAF in 2017

Firma DAF osiąga w 2017 roku imponujące wyniki

 
Download
  • środa, 7 lutego 2018
  • Eindhoven
  • DAF Trucks N.V.
 

Firma DAF Trucks odnotowała w roku 2017 imponujące wyniki na całym świecie. Udział rynkowy firmy DAF na rynku europejskim (UE+2) w segmencie pojazdów ciężkich (16 ton+) był na poziomie 15,3%, a w segmencie pojazdów lekkich wzrósł do 10,5%. Ponadto osiągnięta została rekordowa liczba ponad 9000 pojazdów ciężarowych DAF sprzedanych poza Europą, a sprzedaż silników PACCAR na rzecz czołowych producentów autobusów i autokarów ustanowiła nowy rekord.

 

„Gospodarka krajów europejskich nadal dobrze się rozwija, co przekłada się na silny popyt na usługi transportowe i pojazdy ciężarowe” — powiedział Preston Feight, prezydent DAF Trucks. „Firma DAF Trucks zapewnia naszym klientom najwyższą jakość, niskie koszty eksploatacji oraz najwyższy poziom komfortu kierowcy”. W Europie sprzedaż pojazdów ciężarowych powyżej 16 ton w 2017 roku osiągnęła imponujący wynik 306 000 sztuk. Szacuje się, że w 2018 roku sprzedaż pojazdów ciężarowych powyżej 16 ton w Europie również osiągnie znakomity wynik, na poziomie 290 000–320 000 sztuk.

W 2017 roku udział firmy DAF w rynku pojazdów ciężkich wyniósł 15,3% (2016: 15,5%), przy zachowaniu wiodącej pozycji w Holandii (30,3%), Wielkiej Brytanii (28,2%), Polsce (19,8%) oraz na Węgrzech (24,5%).

W Holandii, Polsce, Belgii, Czechach i na Węgrzech firma DAF jest także numerem 1 na rynku ciągników siodłowych. Pojazdy DAF zajmują pierwsze miejsce na rynku pojazdów importowanych w Niemczech.

Zwiększony udział rynkowy w segmencie 6–16 ton
Całkowita sprzedaż lekkich ciężarówek (6–16 ton) na rynku UE nieznacznie spadła, z prawie 52 900 sztuk w 2016 roku do 52 500 sztuk w ubiegłym roku. Udział rynkowy firmy DAF w tej klasie wzrósł z 10,1 do 10,5%, dzięki wzrostowi między innymi na rynkach Francji, Holandii, Wielkiej Brytanii, Włoch i Czech. W klasie lekkiej firma DAF jest liderem rynkowym w Wielkiej Brytanii i Holandii.

Dalszy rozwój poza Unią Europejską

Firma DAF wzmocniła swoją pozycję rynkową poza Unią Europejską, gdzie została sprzedana rekordowa liczba ponad 9000 pojazdów ciężarowych (2016: 5171). Firma DAF utrzymała pozycję lidera rynkowego na Tajwanie (marki inne niż azjatyckie) i zwiększyła swój udział na rynkach Rosji, Australii, Białorusi, Izraela i Turcji. Firma DAF odnotowała sprzedaż rekordowej liczby 4500 silników PACCAR na rzecz wiodących producentów autobusów, autokarów i pojazdów specjalnego przeznaczenia na całym świecie.

 
„Firma DAF będzie nadal rosnąć”

„Dzięki wiodącej w branży jakości i wydajności wszystkich naszych produktów oraz najwyższej jakości usług oferowanych przez dealerów, firma DAF będzie wzmacniać swoją obecność na rynkach Europy i świata w nadchodzącym roku” — oświadczył Richard Zink, członek zarządu odpowiedzialny za marketing i sprzedaż.

Nowe modele CF i XF do średnio i bardzo wymagających zastosowań zostały uhonorowane prestiżowym tytułem „International Truck of the Year 2018” i pozwalają użytkownikom obniżyć zużycie paliwa o 7%. Ten fakt dociera do świadomości klientów DAF w całej Europie. W Wielkiej Brytanii nowy pojazd ciężarowy LF do dystrybucji został uhonorowany tytułem „Commercial Fleet Truck of the Year”, co potwierdza wiodącą jakość naszych ciężarówek w segmencie lekkich pojazdów. Ponadto w Wielkiej Brytanii firma DAF Trucks została uhonorowana nagrodą „Truck Fleet Manufacturer of the Year”.

 
 
 

Kontakty dla prasy

Czy jesteś dziennikarzem? Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji na temat firmy, naszych produktów i usług oraz innych spraw.

Rutger Kerstiens
Corporate Communications Department

Tel.:+31 (0)40 214 4191
E-mail:rutger.kerstiens@daftrucks.com