Download
  • piątek, 1 czerwca 2018
  • Eindhoven
  • DAF Trucks N.V.
 

DAF XF wybrany w Polsce „Ciężarówką roku 2018”

Nowy DAF XF zdobył w Polsce tytuł „Ciężarówki roku 2018” w głosowaniu czytelników wiodącego magazynu Polski Traker. Najwyższej klasy pojazd ciężarowy DAF został wyróżniony za elegancką stylistykę, najnowocześniejszą technologię, funkcje bezpieczeństwa i doskonały komfort kierowcy.

 
DAF Awarded Polish Truck of the Year
Czytelnicy magazynu Polski Traker wybrali nowy model DAF XF „Ciężarówką roku 2018” w Polsce.
 

Tytuł „Ciężarówka Roku” magazynu Polski Traker to największe uznanie w polskim przemyśle transportowym. Pojazdy ciężarowe DAF Trucks otrzymywały już tę nagrodę w latach 1998, 1999, 2006, 2007 i 2014, co sprawia, że to szósty taki tytuł dla naszej firmy. 

Uznanie dla wielu innowacyjnych rozwiązań

Nowy DAF XF został wybrany „Ciężarówką roku” w Polsce z uwagi na wiele innowacji i wiodącą w branży wydajność transportu. Nowy układ napędowy, ulepszona aerodynamika, mniejsza masa i inne optymalizacje zapewniają redukcję zużycia paliwa na znakomitym poziomie 7%. Ponadto przez czytelników magazynu Polski Traker docenione zostały: nowa stylistyka kabiny i najwyższy poziom komfortu kierowcy.

„Uznanie stałego sukcesu na rynku” 

Aleksander Głuś, redaktor naczelny magazynu Polski Traker i członek jury w konkursie na Międzynarodową Ciężarówkę Roku, powiedział: „Nowy DAF XF charakteryzuje się imponującymi udoskonaleniami w prawie wszystkich obszarach, które są ważne zarówno dla firm, jak i kierowców. Firmy transportowe doceniają spory spadek zużycia paliwa, a kierowcy chwalą niezwykły komfort użytkowania tych samochodów ciężarowych. Dodatkowo ten tytuł to wyraz uznania dla ciągłych sukcesów DAF w Polsce, gdzie firma jest liderem na rynku”.

„Cenne uznanie”

„Ta nagroda jest tak cenna, ponieważ jest przyznawana przez właścicieli i kierowców naszych pojazdów ciężarowych” — stwierdził Richard Zink, członek zarządu i dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w DAF Trucks. „Jestem zachwycony, że nowy DAF XF został uznany za najlepszy pojazd na długie trasy”. Zwycięstwo w plebiscycie »Ciężarówka roku« w Polsce jest również wyrazem uznania dla naszej oddanej i wyspecjalizowanej sieci dealerskiej, która wspiera nagrodzony pojazd ciężarowy najlepszymi usługami w branży”. 

 
 
 
 

Kontakty dla prasy

Czy jesteś dziennikarzem? Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji na temat firmy, naszych produktów i usług oraz innych spraw.

Rutger Kerstiens
Corporate Communications Department

Tel.:+31 (0)40 214 4191
E-mail:rutger.kerstiens@daftrucks.com