DAF new XF series awarded Top Truck Slovakia 2018

Nowy DAF XF otrzymał tytuł „Najlepszego pojazdu ciężarowego 2018 roku na Słowacji”

 
  • wtorek, 17 lipca 2018
  • Eindhoven
  • DAF Trucks N.V.
 

To już czwarty tytuł dla ciężarówki roku zdobyty przez DAF XF. Słowaccy operatorzy i kierowcy wspólnie wybrali produkowaną przez DAF-a ciężarówkę do transportu długodystansowego „NAJLEPSZYM POJAZDEM CIĘŻAROWYM 2018 ROKU”. Nagroda przyznawana jest z inicjatywy czołowego słowackiego czasopisma branżowego „Transport a Logistika”. Jego czytelnicy docenili model XF za wykorzystanie zaawansowanej technologii, niskie koszty eksploatacji oraz najwyższy poziom wygody oferowanej kierowcom.

 

Uznanie ze strony magazynu „Transport a Logistika” to kolejny z najnowszych sukcesów nowej serii XF, wśród których jest też tytuł „Międzynarodowego pojazdu ciężarowego 2018 roku” oraz nagrody dla ciężarówki roku zdobyte w Polsce i Słowenii.

„Zasłużone miejsce w elicie”

Nowy model DAF XF otrzymał nagrodę NAJLEPSZY POJAZD CIĘŻAROWY 2018 ROKU za „doskonałą wydajność operacyjną, układ napędowy wykorzystujący innowacyjne technologie oraz maksymalny poziom komfortu, z jakiego mogą korzystać kierowcy” — powiedział Viliam Bujna, prezes firmy LUXUR Media i wydawca magazynu „Transport a Logistika”. „Nowa ciężarówka XF marki DAF okazała się najlepsza”.

„Potwierdzone minimalne koszty eksploatacji”
Viliam Bujna dodał: „Nasi czytelnicy twierdzą, że komfortowi modelu XF nie dorównuje żaden inny pojazd w branży. Kabina jest niezwykle cicha i wyjątkowo przestronna. Wykorzystanie nowych technologii, perfekcyjne ustawienie silników PACCAR MX, automatyczna skrzynia biegów TraXon oraz nowy typ osi tylnych umożliwiający zastosowanie bardzo niskich prędkości obrotowych silnika — wszystko to wpływa na znaczące obniżenie kosztów eksploatacyjnych i zapewnienie doskonałych właściwości jezdnych”.

Powszechne uznanie
„Wysoko cenimy nagrodę NAJLEPSZY POJAZD CIĘŻAROWY 2018 ROKU, szczególnie, że tak zdecydowali sami Słowacy” — powiedział Harry Wolters, dyrektor ds. sprzedaży w Europie i członek zarządu DAF Trucks. „Wśród głosujących znaleźli się między innymi właściciele flot, kierowcy ciężarówek oraz osoby, które na co dzień pracują w firmach transportowych i logistycznych. Takie grono z pewnością wie, co decyduje o tym, że dany pojazd wyróżnia się spośród innych”.

 

 
 

Press Contacts

Are you a journalist and do you have a question? Please contact: 

Rutger Kerstiens
Corporate Communications Department

Tel: +31 (0)40 214 2874 
E-mail:  rutger.kerstiens@daftrucks.com

 

For general questions about DAF, please use:

Tel: +31 (0)40 214 9111 
E-mail:  info@daftrucks.com