100000th-new-CF-and-XF-1920x650

Stutysięczny DAF CF i XF

Jeszcze nigdy tak szybko nie osiągnięto tego etapu

 
Download
  • wtorek, 3 września 2019
  • Jeszcze nigdy tak szybko nie osiągnięto tego etapu
  • DAF Trucks N.V.
 

W zakładach DAF Trucks w Eindhoven z taśmy zeszła w ubiegłym tygodniu stutysięczna ciężarówka najnowszej generacji CF i XF. Nigdy wcześniej w historii spółki ten etap nie został osiągnięty tak szybko. Stutysięczna ciężarówka w odświętnej atmosferze została dostarczona do firmy Groep Gheys w belgijskim mieście Mol.

 

Pierwszy pojazd z obecnej generacji CF i XF został wyprodukowany w lipcu 2017 r. Od tego czasu w zakładach DAF Trucks w Eindhoven i Leyland Trucks w Wielkiej Brytanii wyprodukowano aż 100 000 tych ciężarówek.

„Osiągnięcie tego etapu w tak szybkim tempie jest najlepszym świadectwem jakości i sprawności najnowszej generacji tych ciężarówek”, powiedział Harry Wolters, prezes DAF Trucks. „Nasi klienci chwalą je za niezawodność, oszczędność paliwa, niskie koszty operacyjne, nie wspominając już o wyjątkowej wygodzie dla kierowcy. Nic dziwnego, że DAF jest numerem jeden wśród ciągników siodłowych w Europie.”

Stutysięczna ciężarówka w odświętnej atmosferze została dostarczona belgijskiej grupie kapitałowej Gheys Group, specjalizującej się w transporcie masowym i kontenerowym. „Nasze relacje z DAF Trucks sięgają wiele lat w przeszłość.” stwierdził współwłaściciel firmy Luc Gheys.
„Pierwszy pojazd, którego mój ojciec zaczął używać w połowie lat sześćdziesiątych to był autokar DAF przerobiony na ciężarówkę do przeprowadzek. Idąc w ślady ojca, od 2015 r. wprowadziliśmy ciężarówki DAF do naszej floty. Nasze doświadczenia zarówno z ciężarówkami DAF, jak i dealerem Lavrijsen zawsze były doskonałe. To dlatego mamy obecnie około 80 ciężarówek DAF w naszej flocie - a w tym roku powiększymy tę liczbę o kolejne 25 pojazdów.”

 

 

Dane kontaktowe dla prasy: 

Rutger Kerstiens
Corporate Communications Department

Tel.: +31 (0)40 214 4191
E-mail: Rutger.kerstiens@daftrucks.com

Zbigniew Kołodziejek
Marketing Manager
DAF Trucks Polska Sp. z o.o.
T. +48 22 458 95 30
M. +48 603 862 580
E: Zbigniew.Kolodziejek@Daftrucks.com