DAF Trucks at Solutrans Exhibition in Lyon

Ciężarówki DAF na wystawie Solutrans w Lyonie

DAF CF Electric i nowy CF FAW na wystawie

 
Download
  • wtorek, 19 listopada 2019
  • Eindhoven
  • DAF Trucks N.V.
 

Firma DAF Trucks bierze udział w organizowanej dwa razy w roku wystawie Solutrans, która odbywa się w dniach od 19 do 23 listopada 2019 r. w Lyonie we Francji. Na stoisku DAF wystawiony będzie między innymi DAF CF Electric.

 

Na stoisku firmy DAF o powierzchni 450 m2 znajdującym się w Hali 5 wystawy Solutrans pokazywane są trzy pojazdy, w tym podwozie nowej ciężarówki 8x4 DAF CF FAW o szerokim zakresie zastosowań oraz pojazd przeznaczony do zastosowań ciężkich 4x2 XF Super Space Cab. Obok nich można będzie zobaczyć całkowicie elektryczny ciągnik DAF CF Electric, który obecnie przechodzi wszechstronne testy drogowe u klientów w Niemczech i w Holandii.

Nowy FAW

Nowe sztywne podwozie FAW, dostępne dla wersji CF i XF, charakteryzuje się potrójną osią tzw. tridem, która obejmuje podwójną oś napędową zapewniającą świetną trakcję  oraz kierowaną wleczoną oś tylną, zapewniającą wyjątkowe możliwości manewrowania. Nowe podwozie 8x4 FAW o dopuszczalnej masie całkowitej do 44 ton znakomicie nadaje się do transportu dużych i ciężkich ładunków np. na place budowy, na których jest mało miejsca na manewry. Nowe podwozie stanowi doskonałą podstawę dla wywrotki, betonomieszarki lub hakowca.

DAF CF Electric

DAF CF Electric, który jest obecnie poddawany wszechstronnym testom drogowym u klientów, jest całkowicie elektrycznym ciągnikiem 4x2, przeznaczonym do dystrybucji towarów (dopuszczalna masa całkowita do 37 ton) w obszarach miejskich, gdzie standardem są naczepy jednoosiowe i dwuosiowe. Sercem inteligentnego układu przeniesienia napędu VDL E-Power Technology jest silnik elektryczny o mocy 210 kW zasilany akumulatorem litowo-jonowym o całkowitej pojemności 170 kWh. CF Electric ma zasięg do 100 kilometrów, dzięki czemu nadaje się do zeroemisyjnego transportu dużych ładunków na terenach miejskich. Akumulator posiada funkcję szybkiego ładowania w czasie 30 minut, a pełne ładowanie trwa zaledwie półtorej godziny.

Dedykowane usługi DAF dla sektora budowlanego

Na wystawie Solutrans DAF prezentuje również szeroką gamę swoich usług, od bardzo konkurencyjnych usług finansowych PACCAR po dopasowane do konkretnych potrzeb kontrakty serwisowe DAF MultiSupport, w ramach których oferowane są dedykowane produkty np. dla budownictwa, z gwarancją maksymalnego czasu pracy bez przestojów.

„Ciągły wzrost we Francji”

Philippe Canetti, Dyrektor Zarządzający DAF Trucks France: „Francja jest drugim pod względem wielkości rynkiem samochodów ciężarowych w Europie, na którym DAF świetnie sobie radzi dzięki wiodącej w branży ofercie pojazdów i usług. O sukcesie firmy świadczy ciągły wzrost udziału DAF we francuskim rynku, od rekordowego wskaźnika 13,2% za cały rok 2018 do 13,6% w pierwszych trzech kwartałach bieżącego roku. We Francji DAF jest numerem jeden wśród marek importowanych ciągników siodłowych. Wraz z naszą siecią profesjonalnych dealerów robimy wszystko, aby podobny sukces odnieść także w segmencie podwozi.”

 

Kontakty dla prasy

Czy jesteś dziennikarzem? Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji na temat firmy, naszych produktów i usług oraz innych spraw.

Rutger Kerstiens
Corporate Communications Department

Tel.:+31 (0)40 214 4191
E-mail:rutger.kerstiens@daftrucks.com