Download
  • wtorek, 21 stycznia 2020
  • Eindhoven
  • DAF Trucks N.V.
 

Zmniejszenie zużycia paliwa o 15% dzięki niemal nowemu pojazdowi ciężarowemu DAF

Zakup używanego pojazdu ciężarowego DAF umożliwia ograniczenie zużycia paliwa o 15%, a nawet więcej. Pierwsze używane, niezwykle wydajne pojazdy DAF nowej generacji są teraz dostępne u dealerów DAF i w czterech centrach DAF Used Trucks, z gwarancją fabryczną, najnowszymi rozwiązaniami pokładowymi i przebiegiem wynoszącym maksymalnie 400 000 km. Istnieje również możliwość kupienia niemal nowego pojazdu w leasingu na korzystnych warunkach.

 
Saving on fuel with a nearly new DAF truck
Dostępne są już pierwsze pojazdy używane DAF najnowszej generacji. Zapewniają one w porównaniu z modelami Euro 5 oszczędność paliwa na poziomie 15%.
 

„Doświadczenie wskazuje, że wielu nabywców niemal nowych ciężarówek z rocznika modelowego 2017 posiadało wcześniej pojazd w wersji Euro 5” — mówi Marty van den Dungen, dyrektor ds. sprzedaży używanych pojazdów firmy DAF. „Są oni w stanie z łatwością uzyskać oszczędności paliwa na poziomie do 15%, nie wspominając o korzyściach płynących z użytkowania pojazdów Euro 6 również w kontekście wyłączenia starszych pojazdów z ruchu niektórych obszarów miast, stref przemysłowych i portów”.

Bardziej wydajne, wygodne, ciche

Wyniki testów przeprowadzonych przez dziennikarzy w całej Europie wykazały, że właściciele pojazdów Euro 6 pierwszej generacji mogą ograniczyć zużycie paliwa nawet o 7%. „Warto również wspomnieć o okresach międzyobsługowych wynoszących 200 000 kilometrów, ładowności zwiększonej nawet o 250 kilogramów i niezwykłej wygodzie jaką oferują najnowsze pojazdy” — mówi Van den Dungen. „Są cichsze niż kiedykolwiek wcześniej, umożliwiają niemal niezauważalną zmianę biegów i są standardowo wyposażone w nowy, fantastyczny układ klimatyzacji. Łatwość obsługi tempomatu i funkcji EcoRoll jest nieziemska!”

„Zużycie paliwa mniejsze o 15%”

„Inwestycja we flotę używanych pojazdów DAF Euro 6 jest warta każdego eurocenta” — mówi Carlos Liste, właściciel firmy Maquisaba Logistics z siedzibą w Santa Comba w Hiszpanii. „Są one niezwykle niezawodne i umożliwiają zmniejszenie zużycia paliwa w codziennej eksploatacji nawet o 15% w porównaniu z samochodami ciężarowymi Euro 5. Najnowsza generacja pojazdów Euro 6 znacznie podniosła - po części dzięki większej ładowności i dłuższym okresom międzyobsługowym - wydajność mojej floty. A to nie wszystko: kierowcy w mojej firmie są pod dużym wrażeniem wysokiego poziomu komfortu i doskonałych właściwości jezdnych. Naprawdę uwielbiają swoje nowe ciężarówki”.

Pojazdy DAF First Choice

Wszystkie używane ciężarówki najnowszej generacji Euro 6 są opatrzone znakiem „DAF First Choice” u dealera DAF. Pojazdy ze znakiem „DAF First Choice” wyglądają jak nowe, przechodzą proces 200-punktowej kontroli i są w doskonałym stanie technicznym, gwarantującym maksymalną niezawodność i optymalny czas pracy bez przestojów. Pojazdy ze znakiem „DAF First Choice” mające do 4 lat są objęte 12-miesięczną pełną gwarancją fabryczną dotyczącą także wszystkich opcji fabrycznych. Zapoznaj się z całą gamą używanych pojazdów DAF na stronie www.dafusedtrucks.com.

 
 
 
 

Dane kontaktowe dla prasy: 

Rutger Kerstiens
Corporate Communications Department

Tel.: +31 (0)40 214 4191
E-mail: Rutger.kerstiens@daftrucks.com

Zbigniew Kołodziejek
Marketing Manager
DAF Trucks Polska Sp. z o.o.
T. +48 22 458 95 30
M. +48 603 862 580
E: Zbigniew.Kolodziejek@Daftrucks.com