• czwartek, 2 kwietnia 2020
  • Bellevue, Washington
  • PACCAR Inc.
 

PACCAR przedłuża zamknięcie swoich zakładów produkcyjnych do 20 kwietnia 2020 r

PACCAR Inc. przedstawia aktualizację biznesową w związku ze zmianami w światowym popycie i obniżonymi perspektywami dla światowej gospodarki w wyniku pandemii koronawirusa.

 
PACCAR-range-XF-Euro-6-T680-579
 

Firma PACCAR przedłuża zawieszenie produkcji ciężarówek i silników w swoich fabrykach na całym świecie do 20 kwietnia 2020 r. Firma będzie regularnie oceniać rozwój sytuacji i dostosowywać swoje działania. PACCAR kontynuuje wsparcie posprzedażne dla biznesu transportowego, ze względu na jego krytyczne znaczenie dla zaopatrzenia medycznego, w żywność i niezbędne usługi infrastrukturalne dla światowych społeczności.

Obniżone plany produkcji, wynikające ze zmian popytu oraz przepisów i wytycznych rządowych, przełożą się na wyniki finansowe PACCAR za pierwszy kwartał i pozostałą część 2020 r. Firma przedstawi aktualizację swoich prognoz na 2020 r. i wyników za pierwszy kwartał podczas prezentacji wyników finansowych zaplanowanej na 21 kwietnia 2020 r.

Spółka ma mocną pozycję finansową, z doskonałą płynnością i ratingami kredytowymi klasy inwestycyjnej A+ / A1. Łączna wartość środków pieniężnych z działalności operacyjnej i zbywalnych papierów wartościowych o wysokiej płynności wyniosła na koniec lutego 2020 r. 4,28 mld USD. Spółka ma również dostęp do aktywnych linii kredytowych w wysokości 3,00 mld USD.

„Doskonała pozycja bilansowa PACCAR, doświadczony zespół kierowniczy i wybitni pracownicy przyczynią się do skutecznego zarządzania firmą w tym trudnym okresie” - powiedział Preston Feight, dyrektor generalny.

PACCAR jest światowym liderem technologicznym w zakresie projektowania i produkcji wysokiej jakości lekkich, średnich i ciężkich samochodów ciężarowych pod markami Kenworth, Peterbilt i DAF, jak również zapewnia najlepsze usługi posprzedażne związane ze swoimi produktami. PACCAR również projektuje i produkuje zaawansowane układy napędowe, świadczy usługi finansowe, oferuje technologie informacyjne oraz dystrybuuje części do samochodów ciężarowych. Akcje PACCAR są notowane na giełdzie papierów wartościowych NASDAQ Global Select, symbol PCAR. Główna strona przedsiębiorstwa to www.paccar.com.

Niniejsza informacja zawiera „stwierdzenia dotyczące przyszłości” w rozumieniu ustawy o reformie postępowania sądowego w zakresie prywatnych papierów wartościowych. Stwierdzenia te oparte są na bieżących oczekiwaniach kierownictwa i podlegają ryzyku oraz bieżącym zmianom. Rzeczywiste wyniki mogą się znacznie różnić od przedstawionych w tym wydaniu z powodu różnych czynników. Więcej informacji na temat tych czynników zawierają sprawozdania PACCAR złożone w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd Stanów Zjednoczonych.