The-Dutch-King-Willem-Alexander-visits-DAF-Trucks-02

Król Wilhelm-Aleksander odwiedza DAF Trucks

 
Download
  • czwartek, 9 lipca 2020
  • Eindhoven
  • DAF Trucks N.V.
 

W czwartek 25 czerwca br. Jego Wysokość Król Wilhelm-Aleksander złożył wizytę w DAF Trucks w Eindhoven. Wizyta odbyła się w kontekście wpływu pandemii koronawirusa na przemysł motoryzacyjny. Król wysłuchał informacji o sytuacji firmy, które przekazał Prezes DAF Harry Wolters, a następnie rozmawiał z pracownikami DAF w fabryce.

 

Wizyta robocza w regionie Eindhoven rozpoczęła się w Nedschroef - firmie, która produkuje mocowania, maszyny i narzędzia m.in. dla DAF. Następnie król odwiedził zakłady produkcyjne DAF, gdzie został poinformowany o wpływie kryzysu i wznowieniu procesu produkcji. Rozmowa w fabryce ciężarówek z pracownikami DAF koncentrowała się na wprowadzonych zmianach w produkcji i ich wpływie na codzienne działania pracowników.

Na koniec wizyty król wziął udział w dyskusji z wysoko postawionymi przedstawicielami holenderskiej branży motoryzacyjnej, w sprawie ogólnych konsekwencji kryzysu wywołanego przez COVID-19, jaki dotknął całą branżę. Uczestnicy dyskutowali o zakładach, które musiały być nagle zamknięte, a teraz wznawiają działalność po wprowadzeniu wymaganych zmian.

„To był zaszczyt gościć dziś tutaj króla Wilhelma-Aleksandra. Bardzo doceniamy jego zainteresowanie i troskę”, powiedział Harry Wolters. „W szczególności jest to bardzo zasłużony wyraz uznania dla naszych pracowników, którzy w ciągu ostatnich kilku miesięcy mieli ogromny wkład w stworzenie środowiska pracy, w którym możemy kontynuować produkcję naszych fantastycznych ciężarówek w sposób bezpieczny, w pełnej zgodności z obowiązującymi wytycznymi. To coś, z czego jesteśmy bardzo dumni!”

 
 

Press Contacts

Are you a journalist and do you have a question? Please contact: 

Rutger Kerstiens
Corporate Communications Department

Tel: +31 (0)40 214 2874 
E-mail:  rutger.kerstiens@daftrucks.com

 

For general questions about DAF, please use:

Tel: +31 (0)40 214 9111 
E-mail:  info@daftrucks.com