Download
  • poniedziałek, 11 stycznia 2021
  • Eindhoven
  • DAF Trucks N.V.
 

W zakładach Leyland Trucks powstał dwustutysięczny egzemplarz pojazdu ciężarowego DAF LF

Firma Leyland Trucks świętuje wyprodukowanie dwustutysięcznego podwozia DAF LF. Ten imponujący wynik uzyskano w światowej klasy zakładzie w Wielkiej Brytanii, produkującym wszystkie pojazdy ciężarowe DAF LF, jak również pojazdy użytkowe DAF CF i XF przeznaczone głównie na rynki wymagające prawostronnych układów kierowniczych.

 
200000th LF built at Leyland Trucks
W zakładach Leyland Trucks wyprodukowano dwustutysięczny pojazd DAF LF — 7,5 tonowe podwozie pod zabudowę LF City 170 dla brytyjskiej firmy transportowej EVTS z Blackpool.
 

Omawiany pojazd, czyli 7,5-tonowe podwozie pod zabudowę LF City 170, jest dostarczany brytyjskiej firmie transportowej EVTS z Blackpool. EVTS to wieloletni klient DAF-a, specjalizujący się w dostawach palet na następny dzień na całym terenie Wielkiej Brytanii i wykorzystujący flotę ponad 30 pojazdów i 50 przyczep. Jubileuszowy pojazd jest częścią zamówienia na 9 samochodów ciężarowych, obejmującego dodatkowo dwa 7,5-tonowe pojazdy LF City, dwa ciągniki siodłowe CF i cztery najwyższej klasy ciągniki XF z kabiną Super Space Cab.

Miejska dystrybucja palet

200 000-tysięczny pojazd LF zostanie wprowadzony do użytku przy miejskiej dystrybucji palet w północno-zachodniej Anglii. W celu zapewnienia najwyższej sprawności został wyposażony w silnik PACCAR PX-4 o mocy 170 KM. Jest wyposażony w zabudowę kurtynową PACCAR zaprojektowaną przez Leyland Trucks i wyprodukowaną na specjalnie przygotowanej linii produkcyjnej Leyland.

Wzorcowa ciężarówka do transportu miejskiego

Gama pojazdów DAF LF, obejmująca modele o masie całkowitej od 7,5 do 19 ton, sprawdza się w szerokim zakresie zastosowań. Seria LF, uznawana za wzorzec w zakresie pojazdów do transportu miejskiego, charakteryzuje się wyjątkową zwrotnością, zwinnością i sterownością. Jest wyposażona w przestronną kabiną i platformę podwozia, która zapewnia ogromną elastyczność wytwórcom zabudów.

Uznanie

W Leyland Trucks pierwsze na świecie podwozie LF zeszło z linii produkcyjnej w 2001 roku. Od tego czasu ten wysoko ceniony pojazd dystrybucyjny DAF został uhonorowany nagrodą International Truck of the Year w 2002 r., a także wieloma tytułami dla flotowego pojazdu ciężarowego roku w Wielkiej Brytanii, ostatnio w 2019 r. Obecnie oferta produktów LF zawiera silniki o mocy od 150 do 320 KM, manualne,  zautomatyzowane i automatyczne skrzynie biegów, kabiny w wersjach dziennych, dziennych wydłużonych i sypialnych oraz szeroki zakres rozstawów osi.

„Ważny moment”

„Jesteśmy oczywiście bardzo dumni z osiągnięcia tego przełomowego momentu nie tylko dla modeli LF, ale również całego zakładu Leyland Trucks”, mówi Brennan Gourdie, dyrektor zarządzający Leyland Trucks. „To ogromne osiągnięcie świadczy o doskonałej charakterystyce samego pojazdu i odzwierciedla wiodącą w branży jakość, którą każdego dnia 1000 naszych pracowników z wielkim zaangażowaniem zapewnia klientom na całym świecie”.

 
 
 

Press Contacts

Are you a journalist and do you have a question? Please contact: 

Rutger Kerstiens
Corporate Communications Department

Tel: +31 (0)40 214 2874 
E-mail:  rutger.kerstiens@daftrucks.com

 

For general questions about DAF, please use:

Tel: +31 (0)40 214 9111 
E-mail:  info@daftrucks.com