10000th-DAF-truck-built-in-Taiwan-01

Dziesięciotysięczny pojazd ciężarowy marki DAF wyprodukowany na Tajwanie

 
Download
  • sobota, 9 stycznia 2021
  • Eindhoven
  • DAF Trucks N.V.
 

W Dadu, na Tajwanie, z linii montażowej zjechał dziesięciotysięczny pojazd ciężarowy marki DAF. Stało się to zaledwie trzy lata po wyprodukowaniu pięciotysięcznego pojazdu. Firma DAF, której udział rynkowy w segmencie pojazdów o masie powyżej 12 ton wynosi prawie 37%, jest niekwestionowanym liderem na tej wyspie wśród producentów pojazdów ciężarowych spoza Azji. Oczekuje się, że sukces na Tajwanie będzie jeszcze większy dzięki wprowadzeniu w ostatnim czasie nowej serii pojazdów ciężarowych Euro 6.

 

Od 2005 roku DAF Trucks wysyła co tydzień podzespoły do popularnych serii LF i CF z zakładów w Eindhoven i Leyland na Tajwan, gdzie we współpracy z firmą Formosa Plastics Group na linii produkcyjnej, która niedawno została poddana całkowitej modernizacji, montowanych jest obecnie od pięciu do sześciu pojazdów ciężarowych DAF dziennie. Wszystkie te pojazdy są wyposażane w niezawodne i wydajne silniki PACCAR Euro 6.

Wysoka jakość pojazdów ciężarowych

„Każdy pojazd ciężarowy DAF zmontowany na Tajwanie charakteryzuje się taką samą jakością wykonania jak pojazdy zjeżdżające z linii produkcyjnych w Holandii czy Wielkiej Brytanii” — stwierdził Jan van Keulen, dyrektor ds. sprzedaży odpowiadający za globalne rynki w firmie DAF. „Dziesięciotysięcznym egzemplarzem pojazdu marki DAF wyprodukowanym na Tajwanie okazał się model ciągnika siodłowego CF 480, który będzie wykorzystywany na tamtejszym rynku do transportu żwiru i cementu”.

„Te pojazdy nie mają sobie równych”

Zhi-Yong Qiu, dyrektor generalny firmy Yong Yuan Transport Corporation, złożył zamówienie na ten dziesięciotysięczny pojazd ciężarowy marki DAF zmontowany na Tajwanie, opierając się na prawie 15-letnim pozytywnym doświadczeniu z tą marką. „Nasza mieszana flota składa się z około 300 pojazdów. Kilka lat temu zdecydowałem, że każdy nowy pojazd musi być pojazdem marki DAF. Podjąłem tę decyzję z prostego powodu — te pojazdy nie mają sobie równych pod względem zużycia paliwa, niezawodności i bezpieczeństwa. Dodatkowo lokalna sieć dealerów DAF oraz ich wsparcie w zakresie napraw i obsług reprezentują niezwykle wysoki poziom”.

„Podnosimy poprzeczkę jeszcze wyżej”

„Doskonała niezawodność pojazdów DAF, niskie koszty w przeliczeniu na kilometr i najwyższy komfort kierowcy faktycznie wyznaczają standardy w branży” — wyjaśnia Seiko Chen, prezes Formosa Plastics Transportation Corporation i starszy wiceprezes Formosa Plastics Group. „Teraz, wraz z wprowadzeniem najnowszych modeli pojazdów ciężarowych DAF Euro 6, podnosimy poprzeczkę jeszcze wyżej. Ponadto te doskonałe pojazdy są oferowane wraz z najwyższej jakości obsługą serwisową i świetnie funkcjonującym procesem zaopatrzenia w części, realizowanymi poprzez rozbudowaną sieć oficjalnych dealerów i punktów serwisowych DAF dostępnych na terenie całego kraju”.

„Podziękowania dla zespołu”

„Jesteśmy naprawdę dumni ze współpracy z firmą Formosa Plastics Group” — mówi Richard Zink, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży oraz członek zarządu DAF Trucks. „W ścisłej kooperacji montujemy fantastyczne pojazdy ciężarowe, które są cenione na rynku ze względu na ich osiągi i jakość wykonania. Chciałbym bardzo podziękować za zaangażowanie i profesjonalizm, które zespół Formosa Plastics Group wykazuje podczas montażu najwyższej klasy pojazdów z serii LF i CF”.

Podpis pod zdjęciem
Dziesięciotysięczny pojazd ciężarowy marki DAF zmontowany na Tajwanie został przekazany Zhi-Yong Qiu (po lewej stronie), dyrektorowi generalnemu Yong Yuan Transport Corporation, przez Seiko Chena (po prawej stronie), prezesa firmy Formosa Plastics Transport Corporation, będącej partnerem firmy DAF. Ten ciągnik siodłowy marki DAF (model CF 480) będzie służył do transportu żwiru i cementu.

 

Kontakty dla prasy

Czy jesteś dziennikarzem? Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji na temat firmy, naszych produktów i usług oraz innych spraw.

Rutger Kerstiens
Corporate Communications Department

Tel.:+31 (0)40 214 4191
E-mail:rutger.kerstiens@daftrucks.com

Rutger Kerstiens