Download
  • czwartek, 17 lutego 2022
  • Eindhoven
  • DAF Trucks N.V.
 

DAF otrzymuje nowe zamówienie od belgijskich sił zbrojnych

Po zamówieniu obejmującym 879 pojazdów ciężarowych CF Military z napędem na wszystkie koła belgijskie siły zbrojne postanowiły zamówić od firmy DAF 9 zestawów ciężkich ciągników siodłowych i naczep do bezpiecznego i szybkiego transportowania pojazdów bojowych w strefach operacji i konfliktów. Dostawę pojazdów zaplanowano na rok 2024.

 
DAF-receives-new-order-from-Belgian-Defence
Belgijskie siły zbrojne złożyły kolejne zamówienie na produkty DAF Trucks. Obejmuje ono 9 zestawów CF Military do ewakuacji pojazdów w strefach operacji i konfliktów.
 

Zamówienie obejmuje kompletne zestawy, na które składają się czteroosiowe ciągniki CF Military z napędem na wszystkie koła oraz trzyosiowe naczepy z wydłużaną platformą firmy Broshuis. Ciągniki zostaną wyposażone w innowacyjną kabinę opancerzoną zapewniającą maksymalną ochronę osób przebywających w środku podczas transportu i ewakuacji pojazdów w trakcie operacji wojskowych.

Wyjątkowe możliwości w zakresie jazdy terenowej

DAF prowadzi ścisłą współpracę z renomowaną czeską firmą TATRA TRUCKS. Owocem tej współpracy jest unikalna konstrukcja podwozia z unikalnym na skalę światową, najwyższej klasy układem napędowym, charakteryzującym się centralnym elementem nośnym i niezależnym zawieszeniem i napędem przekazywanym za pomocą półosi. Dzięki temu pojazdy CF Military zapewniają wyjątkowe możliwości podczas jazdy w terenie i najwyższy komfort kierowcy, nawet w najbardziej wymagających warunkach. Pojazdy holownicze zamówione przez belgijskie siły zbrojne będą napędzane 12,9-litrowym silnikiem PACCAR MX-13 o mocy 340 kW / 460 KM.

Innowacyjne kabiny opancerzone dostarczy firma TATRA DEFENCE VEHICLES wykorzystująca w tym celu elementy kabin z serii DAF CF, których produkcja odbywa się w Belgii.

Obsługa serwisowa

Obsługa serwisowa zestawów CF Military będzie opierać się na ścisłej współpracy sił zbrojnych i firmy DAF, w której kluczową rolę odegra belgijska sieć dealerów DAF. Sieć punktów dealerskich DAF, w skład której wchodzi ponad 1100 placówek na całym świecie, może również świadczyć usługi serwisowe poza granicami Belgii — podobnie jak w przypadku bezkonkurencyjnej usługi pomocy drogowej DAF ITS. Dealerzy DAF mogą zawsze liczyć na dostępność wiodących na rynku części dzięki firmie PACCAR Parts.

„Jesteśmy bardzo dumni, że otrzymaliśmy drugie zamówienie od belgijskich sił zbrojnych” — mówi Harry Wolters, prezes DAF Trucks. „To też kolejny dowód na duże możliwości firmy DAF w zakresie zaawansowanych rozwiązań transportowych do zastosowań wojskowych. Mamy nadzieję, że w przyszłości również siły zbrojne innych państw skorzystają na wyjątkowej jakości pojazdów ciężarowych DAF CF Military”.

Nowe zamówienie belgijskich sił zbrojnych stanowi kontynuację tegorocznego zamówienia obejmującego 879 pojazdów 4x4 oraz 8x8, które będą dostarczane w latach 2022–2025.

 
 
 

Kontakty dla prasy

Czy jesteś dziennikarzem? Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji na temat firmy, naszych produktów i usług oraz innych spraw.

Rutger Kerstiens
Corporate Communications Department

Tel.:+31 (0)40 214 4191
E-mail:rutger.kerstiens@daftrucks.com

Rutger Kerstiens