Download
  • wtorek, 12 kwietnia 2022
  • Eindhoven
  • DAF Trucks N.V.
 

DAF dostarcza pięć pojazdów CF Electric do Amazon UK

DAF dostarcza pięć ciągników siodłowych CF Electric do Amazon UK. Te w pełni elektryczne pojazdy o masie całkowitej zestawu (GCW) 37 ton dołączają do operującej na średnich dystansach floty dostawczej firmy Amazon, dostarczając towary przy zerowej emisji spalin. Te pięć pojazdów DAF CF Electric to pierwsze średniodystansowe ciężarówki z napędem elektrycznym używane przez firmę Amazon w Europie.

 
DAF delivers five CF Electric trucks to Amazon UK
 

Pojazdy te stanowią kamień milowy w procesie elektryfikacji floty Amazon i są częścią programu Shipment Zero — zgodnie z nim celem firmy Amazon jest zredukowanie emisji dwutlenku węgla do zera dla 50% dostaw do 2030 r. Te pięć pojazdów zastępuje ciężarówki z silnikami wysokoprężnymi, co daje nawet milion mil drogowych pokonanych na zasilaniu energią elektryczną ze źródeł odnawialnych, a także zmniejszenie emisji CO2 o około 170 ton.

„Jesteśmy podekscytowani rozbudowaniem floty Amazon o pojazdy DAF CF Electric i wspieramy zaangażowanie tej firmy w program Climate Pledge” — oświadczył Eelco van Veen, dyrektor ds. sprzedaży flotowej DAF Trucks. „Ciężarówka DAF CF Electric stanowi ważny krok w branży na drodze do zerowej emisji spalin w transporcie średniodystansowym. Została ona opracowana w odpowiedzi na rosnące oczekiwania w zakresie poprawy jakości powietrza i ograniczenia emisji CO2 w sektorze transportu. Dzięki inteligentnemu planowaniu i szybkiemu ładowaniu pojazd CF Electric może przebyć nawet 500 kilometrów dziennie, a to już liczba, która naprawdę może zainteresować przewoźników”. 

DAF CF Electric: ciągnik siodłowy i podwozie pod zabudowę 

DAF CF Electric jest dostępny jako ciągnik siodłowy 4x2 (GCW: 37 ton) i podwozie pod zabudowę 6x2 (GVW: 28 ton) z kierowaną osią wleczoną zapewniającą maksymalną zwrotność. Silnik elektryczny o mocy 210 kW (240 kW mocy szczytowej) pobiera zasilanie z zestawu akumulatorów o mocy 350 kWh (315 kWh mocy skutecznej). Pełne ładowanie trwa zaledwie około 75 minut przy użyciu stacji ładującej o mocy 250 kW.

 

 
 
 
 

Kontakty dla prasy

Czy jesteś dziennikarzem? Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji na temat firmy, naszych produktów i usług oraz innych spraw.

Rutger Kerstiens
Corporate Communications Department

Tel.:+31 (0)40 214 4191
E-mail:rutger.kerstiens@daftrucks.com

 
Rutger Kerstiens