DAF-New-Generation-XG-plus-01

Model DAF XG⁺ nowej generacji uhonorowany tytułem „Best UK Diesel Tractor”

LF i CF firmy DAF potrójnymi zwycięzcami Fleet News Awards 2022

 
Download
  • środa, 30 marca 2022
  • Eindhoven
  • DAF Trucks N.V.
 

Model DAF XG⁺ nowej generacji został uhonorowany tytułem „Best UK Diesel Tractor” w prestiżowym konkursie Fleet News Awards 2022. Przy tej samej okazji jurorzy przyznali modelowi DAF LF tytuł „Best Two-axle Lightweight Rigid Truck”, a modelowi DAF CF — „Best Rigid Truck”. To już piąty rok z rzędu, gdy DAF Trucks zdobywa najwyższe wyróżnienia w konkursie Fleet News Awards.

 

Wygraną modelu XG⁺ poprzedziła inna nagroda — „International Truck of the Year 2022” — przyznana pojazdom XF, XG i XG⁺ Nowej Generacji DAF w listopadzie zeszłego roku, a z trochę nowszych — tytuł „Truck of the Year” zdobyty w Portugalii i Rumunii. 

Jury Fleet News Awards nie szczędziło pochwał modelowi XG⁺ Nowej Generacji DAF.  „Sztandarowy pojazd DAF jest stylowy i pełen innowacji oraz dysponuje  imponującymi parametrami jezdnymi. Jest wyposażony w największą kabinę w branży i jest bardzo wygodny w użytkowaniu. Model XG⁺ wyznacza nowe standardy na rynku ciągników siodłowych. Dzięki nim floty korzystają z konkurencyjnych kosztów eksploatacji i renomowanej jakości wsparcia technicznego DAF, aby maksymalnie wydłużyć czas pracy bez przestojów. Atrakcyjność dla kierowcy i atrakcyjność dla floty tworzą razem zwycięską kombinację”.

Najlepszy pojazd ciężarowy z podwoziem pod zabudowę

Popularna seria pojazdów dystrybucyjnych DAF CF zdobyła tytuł „Best Rigid Truck”. Jurorzy stwierdzili: „Model CF jest wyraźnym zwycięzcą w kategorii ciężkich podwozi pod zabudowę. Jest to zdecydowanie najlepszy uniwersalny model pod zabudowę, który spełnia wymagania flot we wszystkich sektorach przemysłowych. Niezawodność, ładowność, atrakcyjność dla kierowcy, wsparcie dealera i korzystne koszty eksploatacji to kilka z jego wielu zwycięskich cech”.
Najlepszy lekki pojazd ciężarowy

Ponadto pojazd do transportu dystrybucyjnego firmy DAF — z niezrównanej serii LF — został nagrodzony tytułem „Best Two-axle Lightweight Rigid Truck”. „Model LF dominuje na brytyjskim rynku pojazdów ciężarowych o DMC 7,5 ton i można łatwo się przekonać dlaczego: doskonała niezawodność, konkurencyjne ceny i najlepsze wsparcie dealerów w branży decydują o wielkim zaufaniu, jakim cieszy się ta ciężarówka wśród właścicieli flot. Ergonomiczną konstrukcję zaprojektowano z myślą o kierowcy, oferując wygodną i dobrze wyposażoną kabinę o odpowiednich rozmiarach. Jest to sprawdzony wybór dla wszystkich rodzajów zadań transportowych we wszelkiego rodzaju flotach”.

Laurence Drake, dyrektor zarządzający DAF Trucks w Wielkiej Brytanii, przyjął nagrodę z rąk Dave’a Jonesa, przedstawiciela sponsora konkursu — firmy Rivus Fleet Management Solutions. Laurence stwierdził: „Bardzo się cieszymy, że możemy odebrać te prestiżowe nagrody. Uznanie dla naszych modeli jest świadectwem jakości i niezawodności, które produkty DAF mają w swoim DNA”.

 

 
 
 

Kontakty dla prasy

Czy jesteś dziennikarzem? Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji na temat firmy, naszych produktów i usług oraz innych spraw.

Rutger Kerstiens
Corporate Communications Department

Tel.:+31 (0)40 214 4191
E-mail:rutger.kerstiens@daftrucks.com

 
Rutger Kerstiens