Download
  • wtorek, 3 maja 2022
  • Eindhoven
 

Pierwsza w Holandii elektryczna śmieciarka z tylnym załadunkiem DAF 6x2 CF Electric wprowadzona do użytku przez firmę Renewi

Renewi, międzynarodowa firma zajmująca się przetwarzaniem odpadów, podejmuje ważny krok w kierunku bardziej zrównoważonego podejścia do swojej floty. W poniedziałek, 11 kwietnia, oddano do użytku w pełni elektryczny pojazd do odbioru odpadów: DAF 6x2 CF Electric z systemem tylnego załadunku Geesink — pierwszy model FAN CF Electric firmy DAF z tylnym załadunkiem pracujący jako śmieciarka w Holandii. Lucas Willems, kierownik ds. sprzedaży flotowej w DAF Trucks N.V., przekazał pojazd Marcowi den Hartogowi, dyrektorowi zarządzającemu Renewi Nederland.

 
DAF-CF-Electric-Geesink-Renewi-EV-01
Przekazanie pierwszej śmieciarki DAF FAN CF Electric z systemem tylnego załadunku Geesink firmie Renewi Vlaardingen. Od lewej: Lucas Willems (DAF Nederland), Marc den Hartog (Renewi), Robert Jooren (Renewi), Wendy van den Bos (Renewi Vlaardingen) i André Komen (GeesinkNorba).
 

„DAF CF dobrze wpasowuje się w naszą działalność logistyczną” — twierdzi Den Hartog. „Nasz proces odbioru śmieci w tym momencie wymaga dużej ilości przemieszczania się, dlatego jesteśmy bardzo zainteresowani elektryczną wersją pojazdu. To ważny krok ku zapewnieniu większego zrównoważenia naszej floty. To również sposób, aby zapewnić naszym klientom bardziej zrównoważone usługi zgodnie z ich życzeniami. Coraz więcej gmin miejskich prosi o wdrożenie pojazdów elektrycznych do odbioru odpadów, ponieważ to rozwiązanie jest neutralne pod względem emisji CO2. W przyszłości zamierzamy wprowadzić więcej pojazdów z napędem elektrycznym”.

Renewi wprowadza do użytku nowy pojazd CF Electric w regionie Rotterdamu. Średni zasięg jazdy wynoszący 200 km wystarcza z naddatkiem do odbierania odpadów z obszarów miejskich. Niewielkie odległości pomiędzy kolejnymi punktami odbioru, niska prędkość oraz możliwość regeneracji podczas hamowania to czynniki sprzyjające doskonałemu wykorzystaniu możliwości akumulatorów. Renewi ładuje swoje pojazdy w stałych punktach ładowania, przy czym czas potrzebny na ładowanie jest w pełni zintegrowany z procesem planowania działalności firmy. Naładowanie akumulatora w stacji ładującej o mocy 250 kilowatów trwa 75 minut.

Krótki rozstaw osi specjalnie zmodyfikowany na potrzebny tylnego załadunku

Pojazd DAF FAN CF Electric ma krótki rozstaw osi zmodyfikowany na potrzeby zabudowy z mechanizmem tylnego załadunku. Od zeszłego roku DAF CF Electric zyskał potężniejszy zestaw akumulatorów o pojemności 350 kWh, który jest jednocześnie znacznie lżejszy od wcześniejszej generacji. To oznacza zmniejszenie obciążenia o imponujące 700 kg, co z kolei przekłada się na fakt, że ładowność netto modelu DAF CF Electric (o masie całkowitej 28 ton) do odbioru śmieci wynosi teraz 10 000 kg.
Lucas Willems: „Dostawca, GeesinkNorba, wykorzystuje bardzo energooszczędny system Li-On Power Pro E-PTO do napędzania systemu tylnego załadunku i układu ubijarki. Ta przystawka PTO potrzebuje tylko około 1,5 kWh na 1000 kg odpadów — to doskonały wynik”.

Przetwarzanie strumieni odpadów w surowce i energię

Zmniejszenie śladu ekologicznego jest priorytetem dla Renewi, a firma dostosowuje swoją flotę do wprowadzenia stref ochrony środowiska w wielu centrach miast. Zrównoważona działalność jest jedną z głównych wartości zajmującej się recyklingiem firmy i stanowi podstawę wszystkich działań organizacji. 89% odpadów, które są przetwarzane, otrzymuje drugie życie jako surowce lub źródło energii, co pozwala zapobiec emisjom znacznej ilości CO2. Renewi co roku przetwarza 14 mln ton odpadów — dysponuje dużą siecią ponad 165 zakładów w krajach Beneluksu i działa w sześciu krajach.

 
 
 

Kontakty dla prasy

Czy jesteś dziennikarzem? Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji na temat firmy, naszych produktów i usług oraz innych spraw.

Rutger Kerstiens
Corporate Communications Department

Tel.:+31 (0)40 214 4191
E-mail:rutger.kerstiens@daftrucks.com

 
 

 

Więcej informacji o DAF CF Electric