11 DAF XD

DAF Trucks jako lider branży na targach IAA 2022

Nowa Generacja pojazdów DAF z serii XD i XDC oraz zupełnie nowe, w pełni elektryczne układy napędowe PACCAR

 
Download
 • poniedziałek, 19 września 2022
 • Eindhoven
 • DAF Trucks N.V.
 

Wraz z premierą nowej generacji pojazdów ciężarowych DAF XD i XDC na targach IAA Transportation 2022 w Hanowerze DAF Trucks wprowadza w przyszłość branże transportu specjalistycznego i dystrybucyjnego. DAF umacnia się także na pozycji lidera w dziedzinie ochrony środowiska, prezentując całkowicie nową serię w pełni elektrycznych układów napędowych do pojazdów ciężarowych Nowej Generacji DAF serii XD i XF. Te nowe, niezwykłe pojazdy zapewniają po jednokrotnym naładowaniu zasięg ponad 500 kilometrów przy zerowej emisji substancji szkodliwych.

 

Na targach IAA Transportation 2022 w Hanowerze firma DAF Trucks zajmuje dominującą pozycję w hali 21 zapewniając doskonałe warunki do prezentacji zupełnie nowej, nagradzanej linii produktów.

 • Nowa seria DAF XD wyznacza standardy w segmencie dystrybucji
  - Wspólne DNA z czołowymi modelami — DAF XF, XG i XG+ 
  - Najwyższy w tej w klasie poziom bezpieczeństwa, wydajności i komfortu kierowcy
  - Szeroka oferta konfiguracji oraz długa lista dostępnych opcji
  - Rozpoczęcie produkcji jesienią 2022 r.
 • Nowe modele DAF XDC i XFC do zastosowań specjalistycznych i budowlanych
  - Konfiguracje z 3 i 4 osiami
  - Solidna konstrukcja z unikalnym wlotem powietrza i zderzakiem o specjalnej konstrukcji
  - Duży kąt natarcia oraz duży prześwit pod pojazdem
 • Nowe modele DAF XD i XF Electric jako potwierdzenie roli lidera w dziedzinie ochrony środowiska
  - Nowoczesne silniki elektryczne PACCAR o mocy do 350 kW (480 KM)
  - Szeroki wybór wydajnych zestawów akumulatorów
  - „Zerowa emisja” i zasięgi od 200 do ponad 500 kilometrów
  - Nowy zakład montażowy elektrycznych pojazdów ciężarowych DAF
 • Nowy model DAF XF dostępny teraz również z kabinami Day Cab i Sleeper Cab

 

Nowy model DAF XD to krok ku przyszłości dystrybucji 

Na targach IAA Transportation 2022 DAF prezentuje całkowicie nową gamę pojazdów ciężarowych przeznaczonych do zastosowań specjalnych i dystrybucyjnych. Pojazdy z serii XD nowej generacji DAF nawiązują konstrukcyjnie do wielokrotnie nagradzanych pojazdów z serii XF, XG oraz XG⁺ do transportu długodystansowego, które otrzymały tytuł „International Truck of the Year 2022”. Pojazdy Nowej Generacji DAF serii XD wyznaczają w swojej klasie nowe standardy w zakresie bezpieczeństwa, wydajności i komfortu kierowcy. 

Nowy standard bezpieczeństwa

Kabina modelu DAF XD jest wyposażona w dużą szybę przednią i duże okna boczne z bardzo nisko umieszczoną dolną krawędzią, co zapewnia najlepszą w tej klasie widoczność bezpośrednią. Uzyskano to w połączeniu z niskim położeniem kabiny (17 cm niżej niż w nowej wersji XF) i nową deską rozdzielczą w wersji Vision, która charakteryzuje się obniżoną płaszczyzną w stronę przedniej szyby po stronie pasażera. 

Opcjonalnie dostępne jest okno widoku na krawężnik oraz składany fotel pasażera, które z kolei umożliwiają niezakłóconą obserwację pieszych i rowerzystów znajdujących się obok pojazdu po stronie pasażera. Bezkonkurencyjną widoczność pośrednią uzupełniają systemy DAF Digital Vision i funkcja DAF Corner View. System DAF City Turn Assist za pomocą wizualnych i dźwiękowych ostrzeżeń alarmuje kierowcę, gdy w martwej strefie po stronie pasażera znajdują się inni użytkownicy drogi.

Nowy standard wydajności

Kabina o doskonałej aerodynamice zapewnia najniższe zużycie paliwa i niski poziom emisji CO2. Charakteryzuje się taką samą przednią szybą o dużym promieniu krzywizny, z dopracowanymi uszczelnieniami pomiędzy elementami kabiny i optymalnym przepływem powietrza do silnika i pod kabiną, podobnie jak w długodystansowych modelach DAF XF, XG i XG.

Do najlepszej na rynku wydajności pojazdów przyczynia się też nowy silnik PACCAR MX-11, inteligentny układ końcowego oczyszczania spalin, niska masa pojazdu, zautomatyzowana skrzynia biegów TraXon w wyposażeniu standardowym oraz zaawansowane systemy wspomagania kierowcy. Szeroka dostępność przystawek odbioru mocy, modułów mocowania zabudowy oraz złączy elektrycznych i pneumatycznych zapewnia uzyskanie najwyższej w klasie łatwości i jakości montażu zabudów. 

Nowy standard komfortu kierowcy

Modele XD nowej generacji są wyposażone w przestronne kabiny o kubaturze do 10 m3 i niespotykanej łatwości dostępu do wnętrza. Poza kabinami Sleeper Cab oraz Sleeper High Cab w wyposażeniu standardowym dostępna jest kabina Day Cab, która zapewnia istotnie większą przestrzeń w stosunku do poprzednich rozwiązań. 

Bezkonkurencyjnie szeroki zakres regulacji fotela i kierownicy gwarantuje idealną pozycję jazdy. Efektowna i niezwykle ergonomiczna deska rozdzielcza jest wyposażona w bardzo czytelne i w pełni cyfrowe zestawy wskaźników. Pojazd zapewnia dodatkowy komfort jazdy i prowadzenia dzięki nowej, ulepszonej konstrukcji przedniej części ramy, zawieszenia kabiny oraz zawieszenia tylnej osi. 

Nieograniczona wszechstronność 

Pojazdy Nowej Generacji DAF serii XD można zamówić w kompletnej gamie konfiguracji osi 4x2 i 6x2 — zarówno ciągniki siodłowe, jak i podwozia pod zabudowę. Produkcja rozpocznie się jesienią 2022 roku.

Zupełnie nowa seria pojazdów ciężarowych DAF XD do dystrybucji i zastosowań specjalnych to zadowolenie właściciela i spełnienie marzeń kierowcy.

 

DAF XDC i XFC do zastosowań specjalistycznych i budowlanych

Na targach IAA Transportation 2022 DAF prezentuje również model XDC i XFC Nowej Generacji DAF. Te najwyższej jakości pojazdy dla branży budowlanej w konfiguracji z dwoma, trzema lub czterema osiami mają jedną lub dwie osie napędowe i spełniają szczególne wymagania segmentu budowlanego oraz transportu specjalistycznego.

Duża ładowność i solidna konstrukcja 

Nowa generacja pojazdów XDC z silnikiem PACCAR MX-11 o pojemności 10,8 litra i XFC z silnikiem PACCAR MX-11 o pojemności 10,8 litra oraz silnikiem PACCAR MX-13 o pojemności 12,9 litra zapewnia wysoką ładowność dzięki niskiej masie własnej. Modele te zostały zaprojektowane z myślą o pracy w najtrudniejszych warunkach i są wyposażone w wytrzymały zderzak, odporny grill wlotu powietrza i stalową osłonę chłodnicy. Pojazdy ciężarowe XDC i XFC charakteryzują się dużym kątem natarcia i dużym prześwitem pod podwoziem, co zapewnia wysoką sprawność w terenie. 

Nowe pojazdy DAF do zastosowań specjalnych i branży budowlanej wejdą do produkcji na początku 2023 roku, ale zamówienia można składać już teraz.

Nowe 2, 3 i 4-osiowe ciężarówki DAF XDC i XFC to doskonałe pojazdy do zastosowań specjalnych i budowlanych, łączące w sobie dużą ładowność z doskonałymi osiągami na drodze i w terenie oraz solidną konstrukcją.                                               

DAF przedstawia nową generację pojazdów DAF XD i XF Electric

Wraz z wprowadzeniem na rynek nowych modeli XD i XF Electric firma DAF Trucks umacnia swoją pozycję czołowego producenta pojazdów o zerowej emisji. Te innowacyjne ciężarówki wyposażone są w zupełnie nowe modułowe układy napędowe, które zapewniają zerowy poziom emisji spalin i umożliwiają przejechanie od 200 do ponad 500 kilometrów na jednym ładowaniu. Modele DAF XD Electric i DAF XF Electric będą dostępne jako ciągniki siodłowe i podwozia pod zabudowę, a zamówienia można składać już teraz. 

Aby optymalnie dopasować nowe modele DAF XD Electric i XF Electric do potrzeb klienta, wydajne i niezawodne silniki elektryczne PACCAR dostarczają moc od 170 do 350 kW (od 230 do 480 KM). W połączeniu z zestawami akumulatorów, które mogą liczyć do 5 pakietów bateryjnych, zasięg pojazdów z napędem w pełni elektrycznym może nawet przekraczać 500 kilometrów, w zależności od warunków i zastosowania. 

Opcje szybkiego ładowania i ładowania prądem przemiennym

Pojazdy XD i XF Electric nowej generacji można szybko ładować ładowarkami o mocy do 325 kW, co pozwala na naładowanie 3-pakowego zestawu akumulatorów od 0 do 80% pojemności w czasie nieco powyżej 45 minut. Opcjonalnie dostępna jest ładowarka pokładowa z możliwością ładowania prądem przemiennym (AC) o mocy do 22 kW. Umożliwia to eksploatację pojazdu tam, gdzie ładowarki prądu stałego nie są dostępne. 

Produkcja w Eindhoven

Innowacyjne pojazdy DAF XD i XF Electric będą montowane na zupełnie nowej linii produkcyjnej w Eindhoven. Ten nowoczesny zakład montażowy elektrycznych pojazdów ciężarowych DAF rozpocznie produkcję seryjną w 2023 roku.

Dzięki zupełnie nowym, modułowym, elektrycznym układom napędowym DAF ponownie przejmuje rolę lidera w transporcie zeroemisyjnym, oferując swoim klientom najlepsze rozwiązania w dziedzinie w pełni elektrycznych pojazdów ciężarowych.

Nowe wersje serii DAF XF, zdobywcy tytuł „International Truck of the Year 2022”         

Podczas targów IAA Transportation 2022 firma DAF poszerza również asortyment produktów związanych z nowym, udanym modelem XF — zdobywcą tytułu „International Truck of the Year 2022”. Nowości w tej gamie to kabiny Day Cab i Sleeper Cab, które są uzupełnieniem dla istniejącej wersji z kabiną Sleeper High Cab.

Wraz z rozszerzeniem oferty wariantów podwozia i kabiny przeznaczonych dla nowej generacji pojazdów ciężarowych XD, XF, XG i XG+ firma DAF oferuje najbardziej zaawansowane ciężarówki do dystrybucji, zastosowań specjalnych, pracy w trudnych warunkach i przewozów długodystansowych, jakie są obecnie dostępne na rynku. 

 
 
 

Press Contacts

Are you a journalist and do you have a question? Please contact: 

Rutger Kerstiens
Corporate Communications Department

Tel: +31 (0)40 214 2874 
E-mail:  rutger.kerstiens@daftrucks.com

 

For general questions about DAF, please use:

Tel: +31 (0)40 214 9111 
E-mail:  info@daftrucks.com

 
New-Generation-DAF-XD

Przyszłość nadchodzi – jesteś gotowy ?

Nowa Generacja pojazdów DAF z serii XD i XDC oraz zupełnie nowe, w pełni elektryczne układy napędowe PACCAR

Odkryj teraz