DAF XF 450 wins European Transport Award for Sustainability hh

DAF XF 450 zdobywa Europejską Nagrodę Transportową za Zrównoważony Rozwój

Kolejne wyróżnienie dla pojazdów nowej generacji DAF

 
Download
  • piątek, 1 grudnia 2023
  • Eindhoven
  • DAF Trucks N.V.
 

Firma DAF Trucks otrzymała Europejską Nagrodę Transportową za Zrównoważony Rozwój (European Transport Prize for Sustainability, ETPN). W kategorii pojazdów ciężarowych z napędem konwencjonalnym za najlepszy i najbardziej przekonujący wybór jury uznało DAF-a XF 450. To ważne wyróżnienie uzupełnia imponującą listę prestiżowych nagród, które zdobyły pojazdy nowej generacji DAF, w tym „International Truck of the Year”, „Green Truck” i „European Truck Challenge”.

 

Zorganizowany już po raz siódmy konkurs ETPN to inicjatywa redakcji niemieckiego magazynu „Transport”. Nagroda jest przyznawana co dwa lata, by wyróżnić firmy z sektora pojazdów użytkowych, które łączą rynkowe sukcesy ze społeczną odpowiedzialnością biznesu i poszanowaniem środowiska naturalnego, a ich efektywne produkty i działalność przyczyniają się do zrównoważonego rozwoju. Laureatów wyłania jury złożone z naukowców, przedstawicieli wiodących organizacji i podmiotów branżowych, specjalistów z jednostek certyfikujących i badawczych, a także dziennikarzy. Europejska Nagroda Transportowa za Zrównoważony Rozwój obejmuje aż 16 kategorii, w tym samochody ciężarowe z napędem konwencjonalnym, w której zwyciężył DAF XF 450, co jest kolejnym potwierdzeniem wiodących możliwości pojazdów nowej generacji DAF.

Najlepsza wydajność w klasie

Pojazdy ciężarowe DAF nowej generacji są wyposażone w wydłużoną i niezwykle aerodynamiczną kabinę, dzięki czemu wyznaczają nowe standardy branżowe w zakresie wydajności i zrównoważonego rozwoju, co przekłada się na najniższe w klasie zużycie paliwa i płynu AdBlue.

Wydajność zwiększają również długie okresy międzyobsługowe (do 200 tys. km), bardzo niski poziom oleju w korpusach osi minimalizujący straty powodowane tarciem wewnętrznym, niskie masy pojazdów oraz inteligentne, zaawansowane układy wspomagające kierowcę, takie jak przewidujący tempomat (PCC).

Ponadto pojazdy ciężarowe DAF nowej generacji oferują bezkonkurencyjną bezpośrednią i pośrednią widoczność w swoich segmentach, gwarantując najwyższy poziom bezpieczeństwa kierowcy i innych użytkowników dróg. Nowe standardy wyznaczają również najprzestronniejsze i najbardziej luksusowe kabiny w branży, zapewniające kierowcy niezrównany komfort pracy i wypoczynku.

„Najbardziej przekonująca kandydatura”

Christine Harttmann, redaktor naczelna czasopisma „Transport” oraz członkini jury, podkreśliła znaczenie osiągnięć firmy DAF w zakresie wydajności, stwierdzając: „Pojazdy ciężarowe z silnikiem wysokoprężnym pozostają pierwszym wyborem przy podejmowaniu decyzji o zakupie. Dlatego ważne i słuszne jest, aby producenci nadal zwiększali wydajność silników spalinowych. Liczne mocne kandydatury w kategorii »konwencjonalne pojazdy ciężarowe« to dowód na zaangażowanie wszystkich producentów w tym zakresie. Ostatecznie to jednak koncepcja projektowania pojazdów ciężarowych nowej generacji firmy DAF, zrealizowana w modelu DAF XF 450, okazała się zdecydowanie najbardziej przekonującą kandydaturą”.

„Świadectwo naszego zaangażowania”

Bart Bosmans, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży oraz członek zarządu firmy DAF: „Jesteśmy zachwyceni tym ważnym wyróżnieniem. Seria pojazdów ciężarowych DAF nowej generacji stanowi świadectwo naszego zaangażowania w innowacje i zrównoważony rozwój. Model XF 450 to doskonały przykład wysiłków, jakie włożyliśmy w rozwój najbardziej oszczędnych pojazdów ciężarowych w branży”.

 

 
 
 

Kontakty dla prasy

Czy jesteś dziennikarzem? Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji na temat firmy, naszych produktów i usług oraz innych spraw.

Rutger Kerstiens
Corporate Communications Department

Tel.:+31 (0)40 214 4191
E-mail:rutger.kerstiens@daftrucks.com

Rutger Kerstiens