Download
  • wtorek, 16 maja 2023
  • Eindhoven
  • DAF Trucks N.V.
 

DAF i Einride wspierają elektryfikację drogowego transportu towarowego

Firmy Einride i DAF podpisały list intencyjny dotyczący dostawy 50 w pełni zelektryfikowanych ciężarówek DAF nowej generacji. Te nowoczesne pojazdy dołączą do zarządzanej przez Einride grupy pojazdów elektrycznych przeznaczonych do eksploatacji przy dużych obciążeniach — jednej z największych tego rodzaju flot w Europie. Pierwsze z pięćdziesięciu zamówionych pojazdów DAF dostarczy jeszcze w tym roku.

 
Einride
DAF i Einride wspierają elektryfikację drogowego transportu towarowego
 

Zamówienie firmy Einride obejmuje elektryczne pojazdy ciężarowe DAF XD o szerokiej gamie specyfikacji, które firma wdroży u różnych klientów. Pojazdy te będą wyposażone w trzy do pięciu zestawów akumulatorów zapewniających zasięg do 500 kilometrów zeroemisyjnej jazdy. Wszystkie jednostki będą dostarczone razem z pakietami DAF Repair & Maintenance. Przeglądy będą przeprowadzane za pośrednictwem sieci dealerów DAF obejmującej ponad 1100 placówek w całej Europie.

Einride — światowy lider

Firma Einride projektuje, rozwija i wdraża technologie umożliwiające przewożenie towarów jako usługę. Poprzez budowanie sieci opartych na pierwszym w swoim rodzaju ekosystemie — inteligentnej platformie programowej Einride Saga, flocie pojazdów elektrycznych i autonomicznych oraz infrastrukturze ładowania i sieci łączności — firma tworzy niezawodne i ekonomiczne rozwiązanie do transportu towarów. Einride została założona w 2016 roku, a jej główna siedziba znajduje się w Sztokholmie w Szwecji. Firma jest światowym liderem na rynku technologii cyfrowego, elektrycznego i autonomicznego transportu towarów. Obecnie Einride działa w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Norwegii, Niemczech i regionie Beneluksu, ciesząc się zaufaniem wiodących korporacji, które wykorzystują gotowe rozwiązanie firmy do elektryfikacji własnej sieci transportowej.

„Einride angażuje się we współpracę z wiodącymi producentami samochodów ciężarowych o najlepszych parametrach technicznych w branży. Stale rozwijamy naszą globalną flotę pojazdów elektrycznych, a firmę DAF uznajemy za idealnego partnera do tego celu” — mówi Robert Ziegler, dyrektor generalny w Einride Europe. „Wykorzystując przewagę technologiczną DAF w połączeniu z naszymi własnymi rozwiązaniami z zakresu przewożenia towarów, spodziewamy się ustanowić nowy standard wydajnego i zrównoważonego transportu i jednocześnie spełniać zmieniające się potrzeby naszych klientów”.

Budowanie zdrowszej przyszłości

„Jesteśmy dumni, że możemy dostarczyć nasze pojazdy elektryczne nowej generacji firmie Einride — liderowi w dostarczaniu innowacyjnych pakietów usług transportowych, opartych wyłącznie na pojazdach w pełni elektrycznych” — powiedział Richard Zink, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży oraz członek zarządu DAF. „Jako główny dostawca, oferujemy naszym partnerom kompleksowe rozwiązanie, które ma na celu uzyskanie z pojazdu tego, co najlepsze”.

Zasięg do 500 kilometrów z zerową emisją

Zaprojektowane pod kątem bezemisyjnych dostaw i zastosowań profesjonalnych, pojazdy ciężarowe nowej generacji DAF XD i XF Electric są napędzane wydajnymi i niezawodnymi silnikami elektrycznymi PACCAR EX-D1 i PACCAR EX-D2. Układy napędowe tych pojazdów są zasilane przez dwa do pięciu zestawów akumulatorów o pojemności do 525 kWh. Pozwala to nawet na 500 kilometrów bezemisyjnej jazdy na jednym ładowaniu. Ciężarówki mogą pokonać nawet do 1000 kilometrów dziennie — w pełni elektrycznie — dzięki skutecznej strategii ładowania. Pojazdy ciężarowe nowej generacji DAF XD i XF Electric są produkowane w nowym zakładzie montażu elektrycznych ciężarówek DAF, który oddano do użytku w kwietniu 2023 roku.

 

 
 
 

Kontakty dla prasy

Czy jesteś dziennikarzem? Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji na temat firmy, naszych produktów i usług oraz innych spraw.

Rutger Kerstiens
Corporate Communications Department

Tel.:+31 (0)40 214 4191
E-mail:rutger.kerstiens@daftrucks.com

 
 
Rutger Kerstiens