Download
  • wtorek, 21 marca 2023
  • Eindhoven
  • DAF Trucks N.V.
 

DAF otrzymuje duże zamówienie od brytyjskiej firmy Asset Alliance Group

Zamówienie na 1500 ciężarówek z silnikiem elektrycznym i wysokoprężnym

Firma Asset Alliance Group porozumiała się z DAF-em w sprawie zamówienie na 1500 nowych pojazdów elektrycznych i wysokoprężnych. Czołowa brytyjska firma zajmująca się krótko- i długoterminowym wynajmem i leasingiem ciężarówek zacznie przyjmować dostawy pojazdów od 2023 roku. Zamówienie obejmie co najmniej 75 ciężarówek w pełni elektrycznych.

 
DAF-receives-large-order-from-UK-Asset-Alliance-Group
 

W skład zamówienia wchodzi zestaw ciągników siodłowych DAF XF i XG nowej generacji do transportu długodystansowego i ciężkiego, a także pojazdy DAF LF i DAF XD zarówno z napędem elektrycznym, jak i wysokoprężnym, do dystrybucji i zastosowań specjalistycznych. Zakupione wraz z pełnymi pakietami usług naprawczych i serwisowych DAF pojazdy ciężarowe będą serwisowane przez sieć dealerów DAF w ponad 130 lokalizacjach w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

„Rynek energii elektrycznej będzie szybko się rozwijał”

„To zamówienie stanowi ogromne zobowiązanie dla Asset Alliance Group i DAF-a oraz podkreślenie silnych relacji, które rozwijamy od wielu lat, a także zaangażowania w ochronę środowiska i kwestie zerowej emisji” — mówi dyrektor generalny Asset Alliance Group, Willie Paterson.
Dyrektor ds. zarządzania aktywami Asset Alliance Group, Marc Mellon, dodaje: „To ogromne zamówienie pokrywa liczbę samochodów ciężarowych, których potrzebujemy, aby utrzymać jakość naszej floty i wysoki standard działalności. Daje nam możliwość dalszego udostępniania naszym obecnym klientom wyjątkowych, nowoczesnych i oszczędnych pojazdów, a jednocześnie przyciągnięcia nowych firm zainteresowanych rozwijającym się szybko rynkiem energii elektrycznej”.
 

Nowe przepisy dotyczące wymiarów i masy

Russell Patmore, dyrektor ds. sprzedaży pojazdów ciężarowych w DAF UK, mówi: „Wielkość transakcji i zaangażowanie firmy DAF w tworzenie pojazdów elektrycznych o zerowej emisji spalin mówi wiele o naszym pełnym zaufania partnerstwie z Asset Alliance Group. Wynika to z wielu lat współpracy biznesowej. Jako wiodący producent pojazdów użytkowych na brytyjskim rynku z przyjemnością będziemy przez trzy lata dostarczać modele elektryczne i wysokoprężne do zastosowań długodystansowych i dystrybucyjnych. W tych pojazdach zastosowano nowe przepisy dotyczące mas i wymiarów, aby zapewnić najlepszą w swojej klasie wydajność zarówno w wersji elektrycznej, jak i wysokoprężnej”.

Elektryczne pojazdy DAF zapewniają zerową emisję spalin przy zasięgu do 500 kilometrów

Pojazdy DAF XF, XG and XG+ nowej generacji do transportu długodystansowego i ciężkiego zostały wyróżnione tytułem „International Truck of the Year 2022”, podczas gdy nowa generacja pojazdów DAF XD do zastosowań dystrybucyjnych i specjalistycznych otrzymała to najbardziej prestiżowe wyróżnienie w branży pojazdów ciężarowych za rok 2023. Nowe modele XD i XF Electric, które wejdą do produkcji wiosną 2023 roku, wywodzą się z nagradzanych serii XF i XD. Oba pojazdy są wyposażone w najnowocześniejsze silniki elektryczne PACCAR, które w połączeniu z modułowymi akumulatorami zapewniają zerową emisję przy zasięgu do 500 km, co pokazuje wiodącą pozycję firmy DAF w dziedzinie przyjaznych środowisku rozwiązań transportowych. Seria DAF LF zapewnia zerową emisję spalin przy zasięgu 270 kilometrów, co czyni ją idealnym rozwiązaniem do dystrybucji miejskiej i regionalnej. Oprócz szerokiej gamy w pełni elektrycznych pojazdów DAF oferuje wybór ładowarek PACCAR i z myślą o zrównoważonej przyszłości zapewnia swoim klientom dedykowane porady i szkolenia dla kierowców.

 

 
 
 

Press Contacts

Are you a journalist and do you have a question? Please contact: 

Rutger Kerstiens
Corporate Communications Department

Tel: +31 (0)40 214 2874 
E-mail:  rutger.kerstiens@daftrucks.com

 

For general questions about DAF, please use:

Tel: +31 (0)40 214 9111 
E-mail:  info@daftrucks.com