Download
  • środa, 19 lipca 2023
  • Eindhoven
  • DAF Trucks N.V.
 

Bart Bosmans mianowany Dyrektorem ds. Marketingu i Sprzedaży

W zarządzie DAF Bart Bosmans obejmie stanowisko Dyrektora ds. Marketingu i Sprzedaży od 1 września 2023 r. Zastąpi na nim Richarda Zinka, który w tym samym dniu przejdzie na emeryturę.

 
DAF-Trucks-Bart-Bosmans
 

Bart Bosmans dołączył do firmy DAF 19 lat temu i zajmował w niej kluczowe stanowiska o rosnącym stopniu odpowiedzialności w działach: Operacyjnym, Jakości i Sprzedaży. Piastował m.in. funkcje Dyrektora Operacyjnego PACCAR Financial Europe, Dyrektora ds. Sprzedaży w Europie oraz Dyrektora fabryki samochodów ciężarowych PACCAR w Sainte-Thérèse w Kanadzie.  

Bart uzyskał tytuł magistra na Uniwersytecie w Leuven oraz tytuł magistra we Vlerick Business School w Gandawie (M.B.A.).   Richard Zink przechodzi na emeryturę po 24 latach kariery w firmie DAF. Zink odegrał kluczową rolę w dalszym umacnianiu marki DAF w Europie i poza nią oraz w osiągnięciu rekordowego 17,3-procentowego udziału w rynku ciężkich pojazdów użytkowych w UE w 2022 r.

Richard Zink zajmował różne stanowiska w logistyce, zanim w grudniu 2005 r. został mianowany Dyrektorem Zarządzającym fabryki kabin i osi DAF w Westerlo w Belgii. W marcu 2010 r. Richard awansował na stanowisko Dyrektora Operacyjnego i członka zarządu, a od 2015 r. jest Dyrektorem ds. Marketingu i Sprzedaży DAF.

 
 

Kontakty dla prasy

Czy jesteś dziennikarzem? Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji na temat firmy, naszych produktów i usług oraz innych spraw.

Rutger Kerstiens
Corporate Communications Department

Tel.:+31 (0)40 214 4191
E-mail:rutger.kerstiens@daftrucks.com