01 DAF wins hattrick at Fleet News Awards 2023

DAF Trucks zdobywcą hat-tricka podczas Fleet News Awards w Wielkiej Brytanii

 
Download
  • czwartek, 6 kwietnia 2023
  • Eindhoven
  • DAF Trucks N.V.
 

Firma DAF Trucks została trzykrotnym zwycięzcą w trakcie rozdania prestiżowych nagród Fleet News Awards 2023, które odbyło się w Londynie. Pojazd dystrybucyjny LF i wszechstronna gama modeli XD zostały wyróżnione tytułem „Best Rigid Truck” odpowiednio w kategorii do 12 ton i powyżej 12 ton. Ponadto firma DAF zdobyła tytuł „Fleet Manufacturer of the Year”, a jurorzy podkreślili doskonałe wsparcie DAF-a dla klientów przechodzących na transport elektryczny.

 

Coroczna ceremonia Fleet News Awards jest organizowana, aby uhonorować firmy i pojazdy ciężarowe o najlepszych wynikach w branży flotowej. Ocenia je niezależne jury złożone ze specjalistów branżowych. 

„Fleet Manufacturer of the Year”

Firma DAF zdobyła tytuł „Fleet Manufacturer of the Year” (Producent pojazdów flotowych roku) za nową generację pojazdów ciężarowych do zastosowań długodystansowych, dystrybucyjnych i użytkowych, które weszły na rynek w ciągu ostatnich 2 lat, wprowadzając nowe standardy w zakresie wydajności, a także bezpieczeństwa i komfortu kierowcy. Ponadto jury podkreśliło wysiłki DAF-a w zakresie pomocy w elektrycznej transformacji flot. Wspomniano także o doskonałej pomocy drogowej zapewnianej przez DAF-a: „Dzięki wsparciu imponującej sieci dealerów i takim inicjatywom jak unikalne usługi pomocy drogowej firma DAF po raz kolejny udowadnia, że oferuje najlepsze produkty i usługi dla flot i firm transportowych”.

„Best Rigid Trucks”

Firma DAF otrzymała nagrodę „Best Rigid Truck” (Najlepsze podwozie pod zabudowę) zarówno w kategorii do 12 ton, jak i powyżej 12 ton, za popularne modele LF i XD. Jury oświadczyło: „LF to 7,5-tonowy punkt odniesienia, z którym porównuje się innych. Mały promień skrętu, odpowiedni rozmiar kabiny i nisko umieszczony próg drzwi sprawiają, że jest to idealne rozwiązanie dla kierowców, a dzięki wysokiej ładowności, bardzo niskiemu całkowitemu kosztowi eksploatacji i możliwości fabrycznego zamontowania zabudowy jest to najlepsze wszechstronne rozwiązanie dla flot, wspierane przez najlepszą sieć dealerów w Wielkiej Brytanii”. 

Uznano, że wszechstronna gama XD marki DAF, wyróżniona już tytułem „International Truck of the Year 2023”, wyznacza nowy punkt odniesienia. „Wyjątkowe cechy produktu, w tym parametry bezpieczeństwa i widoczności kabiny, zapewniają idealne warunki w środowisku miejskim, a niskie zużycie paliwa i doskonała konstrukcja kabiny dla kierowców sprawiają, że to zasłużony zwycięzca”.

 

 

Press Contacts

Are you a journalist and do you have a question? Please contact: 

Rutger Kerstiens
Corporate Communications Department

Tel: +31 (0)40 214 2874 
E-mail:  rutger.kerstiens@daftrucks.com

 

For general questions about DAF, please use:

Tel: +31 (0)40 214 9111 
E-mail:  info@daftrucks.com