PACCAR-Parts-installs-first-power-supply-system-at-DAF-dealer

PACCAR Parts montuje pierwszy system zasilania u dealera DAF

Innowacyjne i zrównoważone rozwiązanie z mikrosiecią elektroenergetyczną

 
Download
  • środa, 6 marca 2024
  • Eindhoven
  • DAF Trucks N.V.
 

Europejski oddział PACCAR Parts z powodzeniem uruchomił wewnętrzny system zasilania w firmie BEST Trucks, która w holenderskim Barendrecht prowadzi centrum elektrycznych pojazdów ciężarowych DAF. Tzw. mikrosieć składa się z zestawu 750 paneli słonecznych zamontowanych na dachu, systemu magazynowania prądu oraz zaawansowanych układów kontroli energii. Wdrożone rozwiązanie pozwala ładować akumulatory pojazdów ciężarowych opuszczających warsztat, a także zasilać superszybką ładowarkę publiczną.

 

Projekt PACCAR Parts Europe, opracowany według indywidualnych potrzeb firmy BEST Trucks, rozpoczął się od zamontowania systemu magazynowania energii (ESS) z akumulatorami o pojemności 480 kWh, systemu zarządzania energią (EMS) i trzech superszybkich gniazd ładowania o maksymalnej mocy 360 kW. Wszystkie te elementy są połączone z 750 panelami słonecznymi zamontowanymi na dachu i siecią elektryczną.

Dwie z trzech wydajnych ładowarek, umożliwiających pełne doładowanie elektrycznych ciężarówek w ciągu godziny, zamontowano w warsztacie. Trzeci punkt szybkiego ładowania jest publicznie dostępny. Rozwiązanie oparte na mikrosieci idealnie pasuje do ambicji właściciela firmy BEST Trucks, Ronalda Janssena: „Pojazdy elektryczne powinny zawsze wyjeżdżać z naszych warsztatów z akumulatorami naładowanymi co najmniej do 80 proc. pojemności, aby natychmiast po serwisie mogły wyruszyć w trasę.”

Zarządzanie energią elektryczną

Jedną z wielu zalet systemu ESS jest niezawodna dostępność zasilania. „Ze względu na rosnące zapotrzebowanie na energię kładzie się nacisk na zabezpieczenie dostaw energii. Nie trzeba dokonywać wyboru pomiędzy włączonymi światłami w warsztacie lub doładowaniem pojazdów elektrycznych klientów” — dodaje Ronald Janssen. „Ta mikrosieć zapewnia stałe i zrównoważone dostawy energii, a jednocześnie ułatwia szybkie ładowanie. Działa nawet w niekorzystnych warunkach pogodowych i w okresach niedostatku energii elektrycznej z sieci. Dobrze wiedzieć, że zawsze możemy polegać na magazynie energii.”

Inteligentne monitorowanie i handel

System zarządzania energią gromadzi wszystkie istotne dane, od przewidywanych godzin nasłonecznienia po zużycie prądu i okresy szczytowego zapotrzebowania na energię z sieci elektrycznej, a także dostosowuje pracę systemu, by uzyskać najwyższą wydajność i najniższe koszty energii. Co więcej, firma BEST Trucks będzie mogła handlować energią, magazynować ją lokalnie, gdy taryfy są niskie i w okresach nadwyżki energii słonecznej, a także wykorzystywać lub odsprzedawać podczas wzmożonego zapotrzebowania na energię po taryfach szczytowych.

Bardziej ekologiczna przyszłość

Kierownik firmy PACCAR Parts Europe ds. innowacji i programów strategicznych, Rob van Erp powiedział: „Zainteresowanie tym wewnętrznym systemem zasilania wykazuje większa liczba dealerów. Chodzi tu przede wszystkim o oferowanie klientom najwyższej jakości obsługi serwisowej i ułatwianie transformacji energetycznej na rzecz bardziej ekologicznej przyszłości.”

 

 
 
 
 

Press Contacts

Are you a journalist and do you have a question? Please contact: 

Rutger Kerstiens
Corporate Communications Department

Tel: +31 (0)40 214 2874 
E-mail:  rutger.kerstiens@daftrucks.com

 

For general questions about DAF, please use:

Tel: +31 (0)40 214 9111 
E-mail:  info@daftrucks.com