• czwartek, 17 sierpnia 2017
  • Wolica
 

Pierwszy DAF Bloggers Day – blogerzy za kierownicą Nowego DAF-a XF

Pod koniec lipca do Bielska-Białej przyjechała grupa blogerów i vlogerów z całej Polski, by testować Nowego XF Pure Excellence. Okazją był zorganizowany przez DAF Trucks Polska pierwszy DAF Bloggers Day.

 
DAF Bloggers day
 

Dwudniowe spotkanie z blogerami i vlogerami transportowymi miało na celu przedstawienie nowych pojazdów marki DAF – w teorii i w praktyce. Na uczestników czekały więc nie tylko część warsztatowa, ale także długie, malownicze, a przede wszystkim bardzo wymagające górskie trasy. – „W DAF Trucks Polska wierzymy, że nikt nie jest w stanie nam powiedzieć tak wiele o pojazdach, jak ich użytkownicy – kierowcy, dla których ciężarówki stają się drugim domem“ - powiedział Zbigniew Kołodziejek – Marketing Manager DAF Trucks Polska. – „To oni w praktyce testują wszystkie rozwiązania, potwierdzając ich użyteczność, sprawność działania, ergonomię czy komfort jazdy. Dlatego postanowiliśmy zaprosić grupę najbardziej aktywnych tzw. liderów opinii w branży transportowej, czyli osoby, które najczęściej są nie tylko kierowcami zawodowymi, ale także pasjonatami podążającymi za nowinkami, śledzącymi trendy, szukającymi ciekawostek na temat prowadzonych przez siebie pojazdów. Chcieliśmy, aby mogli poznać i wyrobić sobie opinię nt. Nowych DAF-ów nie na podstawie informacji prasowych i artykułów, lecz własnych doświadczeń. Stąd pomysł, by zorganizować DAF Bloggers Day” – tłumaczy Kołodziejek.

Pierwszego dnia zaproszonych gości powitał Zbigniew Kołodziejek, który przedstawił najnowsze wyniki firmy DAF Trucks Polska, a następnie zaprezentował Nowego XF-a Pure Excellence. W tej części główny nacisk został położony na zmiany względem poprzedniego modelu. Co zrozumiałe, prócz różnic w efektywności dużym zainteresowaniem cieszyły się modyfikacje, których celem było podniesienie komfortu jazdy i wypoczynku kierowców. Następnie blogerzy i vlogerzy otrzymali kluczyki do zestawów Nowy DAF XF z obciążoną ładunkiem 18 ton naczepą Wielton. Jako, iż zdecydowana większość zaproszonych gości to kierowcy zawodowi, osobiście zasiedli oni za kierownicami testowych pojazdów. Każdy z uczestników DAF Bloggers Day miał do pokonania liczącą prawie 100 kilometrów trasę wiodącą zarówno po płaskim, jak i licznych wzniesieniach. Zarówno na górskich drogach, jak i w ruchu ulicznym. Tak przygotowane trasy miały na celu umożliwienie kierowcom zapoznanie się ze wszystkimi kluczowymi systemami, ale też pracą silnika i skrzyni biegów w każdych warunkach. Pierwszy dzień zakończyło podsumowanie i wymiana refleksji nt. jazdy Nowymi XF-ami Pure Excellence.

Drugiego dnia DAF Bloggers Day zaproszeni goście wzięli udział w warsztatach z ecodrivingu prowadzonych przez Jarosława Ożyńskiego, który na co dzień szkoli klientów DAF Trucks Polska w zakresie efektywnej jazdy. Przedstawione ciekawostki spotkały się z tak wielkim zainteresowaniem, że część uczestników zapisała się na indywidualne konsultacje. Punktem kulminacyjnym i wielką atrakcją dla blogerów i vlogerów była niespodzianka w postaci lotów widokowych helikopterem nad Bielskiem-Białą z widokiem na malownicze beskidzkie panoramy.

DAF Bloggers Day to pierwsze tego typu wydarzenie zorganizowane nie tylko przez DAF Trucks Polska, ale również w polskiej branży transportowej. Organizatorzy spotkania zapowiadają jednak, że będzie miało ono swoją kontynuację.