• piątek, 2 marca 2018
  • Warszawa
 

Dealer Roku i Mechanik Roku DAF 2018

2 marca 2018 roku w hotelu Żubrówka w Białowieży odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród najlepszemu dealerowi oraz mechanikowi DAF. Dealerem Roku 2018 została firma DBK Sp. z o.o. oddział Białystok, a zwycięzcą IV Olimpiady Technicznej DAF 2018 został pan ŁUKASZ WĘGRZYNEK również z firmy DBK oddział Szczecin.

 
Łukasz Węgrzynek
Zwycięzca Olimpiady DAF, Łukasz Węgrzynek
 

2. miejsce w konkursie na najlepszy serwis DAF zajął krakowski oddział Firmy Wanicki, a na 3. miejscu uplasował się kolejny serwis firmy DBK oddział Koszalin.

Beata Wcisło, marketing manager Firmy Wanicki, Maciej Górka, kierownik serwisu Firmy Wanicki w Mogilanach

Arkadiusz Dobrowolski, dyrektor serwisu DBK oddział Koszalin, Bartłomiej Stanger, kierownik działu części DBK Koszalin, Marcin Kraska, przedstawiciel handlowy DABK Koszalin

Zwycięzca konkursu, białostocki oddział firmy DBK, po raz drugi znalazł się w finale konkursu. W 2012 roku zdobył III miejsce.

Maciej Taniewski, dyrektor zarządzający DAF Trucks Polska, Robert Szymczyk, dyrektor oddziału DBK Białystok, Marek Kuczyński, dyrektor serwisu DBK Białystok, Krzysztof Bagieński, kierownik działu części zamiennych DBK Białystok

Podobnie jak w roku ubiegłym, w siódmej edycji konkursu organizowanego przez DAF Trucks Polska oceniane były działania dealerów, które bezpośrednio wpływają na satysfakcję klienta tj.:  poprawność wykonania usługi za pierwszym razem, wzrost satysfakcji klienta z obsługi w serwisie, wydajność obsługi w ramach serwisu ITS/PTS, sprzedaż kontraktów obsługowo – naprawczych DAF Multisupport, realizację planów sprzedaży nowych pojazdów, części i marketingowych oraz jakościowe szkolenia z ekonomicznej jazdy. Dodatkowe punkty przyznawane były również za ponadstandardowy udział dealerów w akcjach specjalnych DAF jak Welcome Home – oferta zniżek na wybrane usługi serwisowe i części dla pojazdów starszych niż 3 lata – oraz osiągnięcie wyższych niż wymagane poziomów w szkoleniach (Standard of Excellence) przez mechaników. 

Olimpiada Techniczna DAF jest też już kolejną edycją, która za każdym razem cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mechaników. Przystąpiło do niej 148 mechaników, spośród których w samym finale spotkało się 4 najlepszych. Oprócz ww. zwycięzcy, pozostałymi finalistami IV Olimpiady Technicznej DAF zostali:

Adam Karolik, DBK o/Białystok – II miejsce
Adam Matyjaszczyk, WW Wanicki o/Świdnik – III miejsce
Wojciech Karolik, DBK o/Białystok – IV miejsce

Łukasz Węgrzynek, Adam Karolik, Adam Matyjaszczyk i Wojciech Karolik

Walczyli oni o pierwsze miejsce podczas styczniowych zmagań w finale, wykonując określone praktyczne zadania z wziętych z „życia serwisowego” przypadków napraw. Do ich rozwiązania niezbędna była bardzo dobra znajomość narzędzi i systemów DAF, które są niezbędne do wykonania właściwej naprawy pojazdu. Obecny zwycięzca w 2014 roku zajął II miejsce, a panowie Adam i Wojciech Karolik też w poprzednich olimpiadach zajmowali miejsca w finale.

Bartłomiej Gruszczyński, service manager DAF Trucks Polska, Łukasz Węgrzynek , DBK o/Szczecin

Zdobycie tytułu najlepszego Dealera Roku jak i Mechanika Roku DAF przynosi duży prestiż całemu zwycięskiemu serwisowi, jak i wyróżnionemu mechanikowi. DAF od zawsze przykłada wielką wagę do jakościowego rozwoju sieci dealerskiej i usług serwisowych.

 
 
 

Dane kontaktowe dla prasy: 

Rutger Kerstiens
Corporate Communications Department

Tel.: +31 (0)40 214 4191
E-mail: Rutger.kerstiens@daftrucks.com

Zbigniew Kołodziejek
Marketing Manager
DAF Trucks Polska Sp. z o.o.
T. +48 22 458 95 30
M. +48 603 862 580
E: Zbigniew.Kolodziejek@Daftrucks.com