• czwartek, 8 lutego 2018
  • Warszawa
 

Firma DAF osiąga imponujące wyniki w 2017 roku

Firma DAF Trucks odnotowała w 2017 roku imponujące wyniki na całym świecie. Udział rynkowy firmy DAF na rynku europejskim (UE+2) w segmencie pojazdów ciężkich (16 ton+) był na poziomie 15,3%, a w segmencie pojazdów lekkich wzrósł do 10,5%. Ponadto osiągnięta została rekordowa liczba ponad 9000 pojazdów ciężarowych DAF sprzedanych poza Europą, a sprzedaż silników PACCAR na rzecz czołowych producentów autobusów i autokarów ustanowiła nowy rekord.

 
DAF-CF-XF-TRUCK-OF-THE-YEAR-2018
 

„Gospodarka krajów europejskich nadal dobrze się rozwija, co przekłada się na silny popyt na usługi transportowe i pojazdy ciężarowe” — powiedział Preston Feight, prezydent DAF Trucks. „Firma DAF Trucks zapewnia naszym klientom najwyższą jakość, niskie koszty eksploatacji oraz najwyższy poziom komfortu kierowcy”. W Europie sprzedaż pojazdów ciężarowych powyżej 16 ton w 2017 roku osiągnęła imponujący wynik 306 000 sztuk. Szacuje się, że w 2018 roku sprzedaż pojazdów ciężarowych powyżej 16 ton w Europie również osiągnie znakomity wynik, na poziomie 290 000–320 000 sztuk.

W 2017 roku udział firmy DAF w rynku pojazdów ciężkich wyniósł 15,3% (2016: 15,5%), przy zachowaniu pozycji lidera w Holandii (30,3%), Wielkiej Brytanii (28,2%), Polsce (19,8%) oraz na Węgrzech (24,5%). 

W Holandii, Polsce, Belgii, Czechach i na Węgrzech firma DAF jest także numerem 1 na rynku ciągników siodłowych. Pojazdy DAF zajmują pierwsze miejsce na rynku pojazdów importowanych w Niemczech.

Zwiększony udział rynkowy w segmencie 6–16 ton

Całkowita sprzedaż lekkich ciężarówek (6–16 ton) na rynku UE nieznacznie spadła, z prawie 
52 900 sztuk w 2016 roku do 52 500 sztuk w ubiegłym roku. Udział rynkowy firmy DAF w tej klasie wzrósł z 10,1 do 10,5%, dzięki większemu udziałowi między innymi na rynkach Francji, Holandii, Wielkiej Brytanii, Włoch i Czech. W klasie lekkiej firma DAF jest liderem rynkowym w Wielkiej Brytanii i Holandii.

Dalszy rozwój poza Unią Europejską

Firma DAF wzmocniła swoją pozycję rynkową poza Unią Europejską, gdzie została sprzedana rekordowa liczba ponad 9000 pojazdów ciężarowych (2016: 5171). Firma DAF utrzymała pozycję lidera rynkowego na Tajwanie (marki inne niż azjatyckie) i zwiększyła swój udział na rynkach Rosji, Australii, Białorusi, Izraela i Turcji. Firma DAF odnotowała sprzedaż rekordowej liczby 4500 silników PACCAR na rzecz wiodących producentów autobusów, autokarów i pojazdów specjalnego przeznaczenia na całym świecie.

„Firma DAF będzie nadal rosnąć”

„Dzięki wiodącej w branży jakości i wydajności wszystkich naszych produktów oraz najwyższej jakości usług oferowanych przez dealerów, firma DAF będzie wzmacniać swoją obecność na rynkach Europy i świata w nadchodzącym roku” — oświadczył Richard Zink, członek zarządu odpowiedzialny za marketing i sprzedaż. 

Nowe modele CF i XF do średnio i bardzo wymagających zastosowań zostały uhonorowane prestiżowym tytułem „International Truck of the Year 2018” i pozwalają użytkownikom obniżyć zużycie paliwa o 7%. Ten fakt dociera do świadomości klientów DAF w całej Europie. W Wielkiej Brytanii nowy pojazd ciężarowy LF do dystrybucji został uhonorowany tytułem „Commercial Fleet Truck of the Year”, co potwierdza wiodącą jakość naszych ciężarówek w segmencie lekkich pojazdów. Ponadto w Wielkiej Brytanii firma DAF Trucks została uhonorowana nagrodą „Truck Fleet Manufacturer of the Year”.

DAF Trucks N.V. — część amerykańskiego koncernu PACCAR Inc., jednego z największych na świecie producentów ciężkich pojazdów ciężarowych — jest wiodącym producentem lekkich, średnich i ciężkich pojazdów ciężarowych. Firma DAF produkuje kompleksową gamę ciągników siodłowych i podwozi pojazdów ciężarowych, dzięki czemu w jej ofercie można znaleźć rozwiązania do wszystkich zastosowań transportowych. DAF jest również wiodącym dostawcą usług obejmujących kontrakty serwisowe DAF MultiSupport, usługi finansowe firmy PACCAR Financial oraz dostawy najwyższej klasy części zapewniane przez firmę PACCAR Parts. Dodatkowo DAF opracowuje i wytwarza podzespoły, takie jak osie i silniki, zwłaszcza dla producentów autobusów i autokarów na całym świecie. Firma DAF Trucks N.V. ma zakłady produkcyjne w Eindhoven w Holandii, Westerlo w Belgii, Leyland w Wielkiej Brytanii i Ponta Grossa w Brazylii oraz ponad tysiąc punktów dealerskich i serwisowych na całym świecie.

 
 
 

Dane kontaktowe dla prasy: 

Rutger Kerstiens
Corporate Communications Department

Tel.: +31 (0)40 214 4191
E-mail: Rutger.kerstiens@daftrucks.com

Zbigniew Kołodziejek
Marketing Manager
DAF Trucks Polska Sp. z o.o.
T. +48 22 458 95 30
M. +48 603 862 580
E: Zbigniew.Kolodziejek@Daftrucks.com