• czwartek, 20 września 2018
 

DAF wydanie Batim

Firma BATIM działająca na rynku transportowym od 23 lat, to jeden z kluczowych klientów DAF Trucks Polska, dla którego niezawodność, wydajność i niskie koszty eksploatacji pojazdów, zdecydowały o trwałej relacji handlowej stworzonej z marką DAF. Z dumą przekazaliśmy 300 samochód DAF XF 480 w kabinie Super Space Cab na ręce udziałowców firmy Batim – Pani Barbary Edelmuller – Generaux i Pana Janusza Rembilasa.

 
daf-batim
 

Uroczyste przekazanie kluczyków do 300. DAF-a firmie Batim, odbyło się w dniu 10 września 2018 roku w miejscowości Gródek nad Dunajcem. Ze strony organizacji DAF wzięli w nim udział m.in. dyrektor zarządzający Daf Trucks Polska Pan Maciej Taniewski, dyrektor działu handlowego Pan Mariusz Piszczek, a z ramienia dealera m.in. CEO firmy Wanicki – Pan Wiesław Wanicki wraz z synami.

Pani Barbara Edelmuller-Generaux, główny udziałowiec firmy Batim podkreśliła, że marka DAF dbając o jakość i zadowolenie klienta wspiera BATIM w osiąganiu najlepszych możliwych wyników. „Przy wyborze ciężarówek zawsze zwracamy uwagę na spalanie. Przez ostatnie dwa i pół roku DAF rywalizując z innymi markami w naszej flocie, pokazał nam jak dobrze wypada na tle konkurencji. Druga istotna kwestia to elastyczność – jeżeli w piątek o godzinie 18.00 w dowolnym miejscu Europy samochód się zepsuje, DAF reaguje natychmiast i usterka jest usuwana błyskawicznie.” Recepta na sukces? – dodaje – „Trzeba tak, jak DAF świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie.”

„Dostarczanie pojazdów DAF do firmy BATIM to dla nas największe wyróżnienie i zobowiązanie” – podkreślił dyrektor zarządzający DAF Trucks Polska Pan Maciej Taniewski – „Firma BATIM jest szeroko znana z wysokiej jakości usług, konsekwentnego dążenia do realizacji celów biznesowych i nowoczesnego zarządzania przedsiębiorstwem. To bardzo wysoko postawiona poprzeczka jeśli chodzi o czas reakcji, przepływ informacji i elastyczność podejścia. Jesteśmy dumni z tej współpracy, która jednocześnie stanowi dla nas bodziec do dalszego udoskonalania”.

Pierwsze samochody marki DAF zostały przekazane firmie Batim w 2016 roku. 300. DAF tak, jak poprzednie pojazdy wyposażony został w największą kabinę Super Space Cab oraz niezwykle oszczędny silnik PACCAR MX-13 o mocy 480 KM. Wyposażenie pojazdu obejmuje ponadto hamulec silnikowy MX Engine Brake oraz system telematyczny DAF Connect. Użytkowanie pojazdów sfinansowane zostało przez fabryczną spółkę DAF – PACCAR Financial Polska wraz z kontraktem serwisowym DAF Multisupport Full Care obejmującym kompleksową profilaktyczną obsługę serwisową i niezbędne naprawy całego pojazdu.

Dealerem macierzystym, obsługującym firmę BATIM, jest firma Wanicki, autoryzowany przedstawiciel marki DAF, który w przyszłym roku obchodził będzie 20-lecie kooperacji z DAF Trucks N.V. Firma Wanicki od początku współpracy obsługuje firmę Batim w zakresie dostaw oraz obsługi serwisowej. Wysoka jakość usług świadczonych przez dealera z małopolski bez wątpienia przyczyniła się do pozytywnej opinii, jaką wystawia Batim organizacji DAF.

Podstawowe informacje o pojeździe:

 • DAF XF 480 Super Space Cab
 • Silnik PACCAR MX-13 o mocy 483 KM i pojemności skok. 12,9 l
 • System zarządzania flotą DAF Connect
 • Pakiet aerodynamiczny obejmujący spoiler dachowi i spoilery boczne, zakabinowe
 • Reflektory przednie LED z doświetlaniem zakrętów
 • Tempomat przewidujący PCC
 • Truck Phone zestaw głośnomówiący
 • Klimatyzacja z automatyczną regulacją temperatury
 • Blokada drzwi kierowcy i pasażera DAF Night Lock
 • Hamulec silnikowy MX Engine Brake
 • Klimatyzacja postojowa TRP Bycool

 

 
 
 

Dane kontaktowe dla prasy: 

Rutger Kerstiens
Corporate Communications Department

Tel.: +31 (0)40 214 4191
E-mail: Rutger.kerstiens@daftrucks.com

Zbigniew Kołodziejek
Marketing Manager
DAF Trucks Polska Sp. z o.o.
T. +48 22 458 95 30
M. +48 603 862 580
E: Zbigniew.Kolodziejek@Daftrucks.com