Download
  • poniedziałek, 17 czerwca 2019
  • Warszawa
  • DAF Trucks Polska
 

DAF Bloggers Challenge – influencerzy transportowi w wyzwaniu DAF-a

Trwa DAF Driver Challenge – międzynarodowe zawody, które mają wyłonić najlepszego kierowcę DAF-a na świecie. W Polsce również mają miejsce eliminacje – niebawem poznamy dziewiątkę finalistów. Pod koniec maja w wyzwaniu DAF-a udział wzięli jedni z najbardziej medialnych i rozpoznawalnych kierowców w Polsce.

 
DAFDrivers
 

Wanicki Rzeszów to obecnie najlepszy dealer ciężarówek DAF w Polsce. Nic dziwnego, że to właśnie tutaj zorganizowano DAF Bloggers Challenge – specjalną eliminację konkursu DAF Driver Challenge. Na zaproszenie DAF Trucks Polska do Rzeszowa przyjechali kierowcy, którzy poprzez swoją social mediową aktywność nierzadko stanowią inspirację dla innych pracowników branży transportowej. – To nasz kolejny ukłon w stronę grupy, którą doceniamy za niełatwą umiejętność łączenia pracy zawodowej z sieciową aktywnością. Polscy bloggerzy i vloggerzy transportowi, w odróżnieniu od reprezentantów innych grup zawodowych, są w 100 proc. praktykami. Każdy z nich spędza miesięcznie nawet po kilka tygodni w trasie, a jednocześnie pozostaje w ciągłym i regularnym kontakcie ze swoimi fanami, widzami czy followersami. Przy okazji dzielą się przygodami z trasy, wiedzą i doświadczeniem, obalając przy tym liczne stereotypy. Wiemy, że nierzadko właśnie dzięki ich twórczości młodsi koledzy i koleżanki decydują się na podążenie ich zawodowymi śladami. To naprawdę imponujące. Dlatego regularnie organizujemy spotkania DAF Bloggers Day, a tym razem zdecydowaliśmy się na dodatkową rundę eliminacji DAF Driver Challenge. Warto dodać, że to wyłącznie polska inicjatywa. – tłumaczy Zbigniew Kołodziejek, Marketing Manager DAF Trucks Polska.

W wyzwaniu DAF Bloggers Challenge udział wzięło ośmiu śmiałków: Patrycja „Almerka” Ducinowska, Olga Maria Chrabąszcz, Iwona Blecharczyk „Trucking Girl” oraz Iza Nikel, a także znany z Polskich Truckersów Cezary Kopiczko, reprezentacja Widzimy Się na Dżangłerze – Andrzej Kohut i Damian Łach – oraz bijący rekordy popularności UDAR, czyli prywatnie Rafał Luzar. Zostali oni poddani dokładnie tej samej próbie, co uczestnicy DAF Driver Challenge – ich zadaniem było pokonanie wymagającej, 40-minutowej trasy w mocno zróżnicowanym terenie, w regularnym ruchu ulicznym, przy zachowaniu zasad jazdy ekonomicznej. Zestaw egzaminacyjny stanowił 480-konny DAF XF z obciążoną 20-tonami naczepą Wielton. Najlepszą okazała się Iza Nikel. Na drugim i trzecim miejscu znaleźli się reprezentanci Widzimy Się na Dżangłerze – Damian Łach i Andrzej Kohut. Zwyciężczyni weźmie udział w krajowym finale DAF Driver Challenge, który odbędzie się na początku września w nowym serwisie DAF w Godzieszowie. Zmierzy się wówczas z pozostałymi ośmioma zwycięzcami eliminacji krajowych, a tym samym stanie przed szansą reprezentowania naszego kraju w międzynarodowym finale w Luksemburgu.

Pod TYM LINKIEM znajdą państwo fotorelację z tego wydarzenia – do pobrania i wykorzystania w publikacjach.