• wtorek, 22 lutego 2022
  • DAF Trucks Polska
 

Złoto po raz drugi z rzędu – ESA Trucks Polska wśród najlepszych dealerów DAF w Europie

Co roku DAF nagradza czołowych dealerów marki na Starym Kontynencie. Oprócz tytułu DAF International Dealer of The Year, marka przyznaje również wyróżnienia w poszczególnych kategoriach, a także nagrody Gold Award i Silver Award. Złoty poziom we wszystkich kluczowych aspektach obsługi po raz kolejny osiągnął zespół firmy ESA Trucks Polska – dealera działającego w woj. wielkopolskim, lubuskim i dolnośląskim.

 
DAF Gold Awards
 

Tegoroczne wyróżnienie to nie pierwszy sukces ESA Trucks Polska w ramach DAF International Dealer of The Year. W 2018 roku polski przedstawiciel marki zdobył tytuł najlepszego w Europie, a rok temu ESA Trucks Polska znalazła się w czołowej szóstce konkursu, zdobywając Gold Award.
W edycji 2022 triumfowała francuska firma Groupe Lefevre. – Wykazali się determinacją, by stać się najlepszym partnerem dla swoich klientów i to w każdym aspekcie. Wyjątkowy poziom zadowolenia klientów osiągnęli m.in. dzięki fachowemu doradztwu, długim godzinom otwarcia, dobrze wyszkolonemu zespołowi i serwisowi, który trzymał się zasady „naprawiony za pierwszym razem” – podsumował Harry Wolters, prezez DAF Trucks NV.

Liczy się każdy detal

– Sportowcy mówią, że od wejścia na szczyt, trudniejsze jest utrzymanie się na nim. Rynek to także rywalizacja, w której liczą się dosłownie wszystkie szczegóły, więc aby odnieść sukces nie można niczego zostawiać przypadkowi. Trzeba wykorzystywać całe swoje możliwości, zaangażowanie, wiedzę i doświadczenie. Od dawna wiem, że tych cech nie brakuje zespołowi ESA Trucks Polska. Co więcej, mamy na to kolejny dowód. Ambicja ludzi, którzy tworzą naszą firmę ponownie została doceniona przez centralę DAF Trucks NV. Po raz drugi z rzędu zapracowaliśmy na złotą nagrodę w konkursie DAF International Dealer of The Year. Jestem pewien, że to nas jeszcze mocniej nakręci do ciężkiej pracy, bo wszyscy polubiliśmy widok jaki rozpościera się ze szczytu – podsumował Jarosław Szymkowiak, dyrektor zarządzający ESA Trucks Polska.

W tym roku, na miano złotego dealera, oprócz ESA Trucks Polska, zapracowały zespoły firm Greenhous (Wielka Brytania), Centrako Group (Litwa), Watts Trucks Centre (Wielka Brytania) i Lawrence Vehicles (Wielka Brytania).

– Branża transportowa, to nigdy nie był łatwy kawałek chleba, ale w ostatnich latach przewoźnicy stanęli przed nowymi i jeszcze większymi wyzwaniami. Dlatego tak ważne jest, by producenci pojazdów ciężarowych i ich dealerzy byli dla branży elastycznymi partnerami, na których przedsiębiorcy zawsze mogą liczyć. I to w każdym aspekcie – od nowoczesnego i wydajnego produktu, przez sprawny serwis, korzystne finansowanie, aż po wsparcie nietypowych sytuacjach. Cieszę się zatem, że to właśnie polscy dealerzy DAF-a wyznaczają najwyższy poziom i to w skali europejskiej. Złota seria i kolejne wyróżnienie dla ESA Trucks Polska tylko to potwierdzają. Laureat Gold Award w konkursie DAF International Dealer of The Year nie może mieć słabych punktów, więc gratuluję ESA Trucks Polska zespołu, w którym są wyłącznie mocne ogniwa – podsumował Mariusz Piszczek, dyrektor zarządzający DAF Trucks Polska.

DAF Gold Awards

Najlepsi w kategoriach

DAF International Dealer of The Year organizowany jest od 2017 r. Oceniane są wszystkie kluczowe aspekty działalności europejskich punktów, w tym m.in. wyniki sprzedaży, jakość i szybkość działania serwisu, pomocy drogowej czy poziom zadowolenia z obsługi. Znaczenie mają także zaangażowanie danej organizacji w rozbudowę sieci, rozwój pracowników oraz unowocześnianie swoich placówek. Oprócz nagrody w klasyfikacji generalnej i wyróżnień za poziom złoty, dziesięciu przedstawicieli zostaje docenionych za poziom srebrny.

Silver Award 2022 trafił do firm SERVIDAF (Hiszpania), Zarpellon Veicoli Industriali (Włochy), Ford & Slater (Wielka Brytania), Truckland (Holandia), Wietholt (Niemcy), Dtruck (Włochy), Poids Lourds 86 (Francja), Turbo’s Hoet (Belgia), Neva Group (Czechy). Wyróżnienia za aktywny rozwój (Growth Award) odebrali przedstawiciele firm Bakker Bedrijfswagens (Holandia), Tschann Nutzfahrzeuge (Austria), Gazzola (Włochy) oraz Hergovisa (Hiszpania).

W ubiegłym roku najlepszym dealerem używanych pojazdów DAF wybrano Grupę DBK z Polski, a w 2022 roku – firmę Poids Lourds z Francji. Z kolei najlepsze wyniki w dziedzinie usług finansowych to osiągnięcie dealera Wilhelm Fricke z Niemiec. Van Tilburg-Bastianen Groep (Holandia i Polska) został doceniony za wyniki w zakresie dostępności i sprzedaży części zamiennych, a firmę EBB (Niemcy) uhonorowano nagrodą DAF MultiSupport za wyjątkowe efekty w sprzedaży kontraktów serwisowych.

 

 

Dane kontaktowe dla prasy: 

Agnieszka Głowicka
Marketing Manager
DAF Trucks Polska Sp. z o.o.
T. +48 22 458 95 30
M. +48 664 482 747
E: agnieszka.glowicka@daftrucks.com