Download
  • poniedziałek, 24 czerwca 2024
  • DAF Trucks Polska
 

Sprawdzony, zakupiony – DAF-y XDC zaczynają pracę w PRD Grzegorz Opitek

Wszechstronne, wydajne, wygodne

Poszukiwania wszechstronnej, wydajnej i wygodnej ciężarówki do prac drogowych zakończyły się zakupem dwóch DAF-ów XDC 450 z zabudowami KH Kipper. Uniwersalne konfiguracje o dużej ładowności dla firmy PRD Grzegorz Opitek przygotowała i dostarczyła Grupa DBK.

 
DAFy-XDC-rozpoczynaja-prace-w-PRD-Grzegorz-Opitek-W9A3336
Pierwsze DAF-y XDC 450 rozpoczęły pracę w Przedsiębiorstwie Robót Drogowych Grzegorz Opitek z Chełma Śląskiego.
 

Marka DAF, oprócz uznanych i docenianych modeli długodystansowych i dystrybucyjnych, ma w swojej ofercie również pełną gamę pojazdów do zastosowań budowlanych i jazdy poza utwardzonymi drogami. Modele z serii Construction – XFC oraz XDC – stworzono w oparciu o DNA marki, podkreślone w samochodach nowej generacji DAF. Dzięki temu DAF-y XFC i XDC wyróżniają się tymi samymi zaletami, co ich drogowi bracia. Zapewniają niezrównany komfort i ergonomię pracy, a także wiodącą wydajność, na którą wpływają niskie spalanie i wysoka ładowność. Serię Construction wyposażono dodatkowo w przemyślane rozwiązania dostosowujące samochody do ciężkiej pracy poza asfaltowymi drogami, a więc m.in. solidne zderzaki zapewniające wysoki kąt natarcia, odpowiednio duży prześwit czy odporne na uszkodzenia elementy kabiny. Odpowiednią trakcję zapewniają opony Goodyear, napęd 8x4 i skrzynia biegów TraXon z oprogramowaniem do jazdy terenowej i licznymi funkcjami ułatwiającymi jazdę w terenie.

Model XDC do swojej firmy wybrał m.in. Pan Grzegorz Opitek, prowadzący przedsiębiorstwo robót budowlanych w Chełmie Śląskim.

– Klient prowadzi bardzo szeroki zakres robót drogowych, więc zależało mu na możliwie jak najbardziej uniwersalnej, wydajnej konfiguracji i dużej ładowności. Stąd też wybór silnika PACCAR PX-11 o mocy 450 KM. Za kabiną z pneumatycznym zawieszeniem jest zabudowa KH Kipper z dwiema hydraulicznie otwieranymi burtami bocznymi i klapo-drzwiami z tyłu. Pan Grzegorz do tej pory nie użytkował DAF-ów, ale przekonał się niedawno jak te samochody radzą sobie w terenie i jaki komfort pracy zapewniają kierowcy – mówi Konrad Miś, koordynator sprzedaży w Grupie DBK.

– Samochody czteroosiowe są przez nas intensywnie wykorzystywane, praktycznie na każdym etapie realizacji projektów. Od ciężarówki oczekuję zwrotności, wszechstronności i komfortu, żeby kierowcy, którzy je użytkują byli zadowoleni. W naszej firmie do tej pory nie jeździły DAF-y. W tym roku postanowiliśmy zainwestować w dwa nowe samochody. Zrobiliśmy rozeznanie na rynku. Wybraliśmy się m.in. na jazdy testowe, które DAF zorganizował w kopalni kruszyw. Miałem okazję sprawdzić co te ciężarówki oferują, jakie są komfortowe i jak dobrze jeżdżą w terenie. To mnie przekonało i zamówiliśmy dwa DAF-y XDC – tłumaczy Grzegorz Opitek, właściciel firmy.

DAF-y XDC w tej konfiguracji – z zabudową z hydraulicznymi burtami – oferują blisko 19t ładowności przy masie własnej wynoszącej 34t. O komfort użytkowania dodatkowo dbają, pneumatyczny luksusowy fotel kierowcy oraz ogrzewanie postojowe silnika i kabiny.

DAFy-XDC-rozpoczynaja-prace-w-PRD-Grzegorz-Opitek-W9A2820

DAFy-XDC-rozpoczynaja-prace-w-PRD-Grzegorz-Opitek-W9A3050