DAF Electric range

Pojazdy z napędem elektrycznym

Bezemisyjne rozwiązania transportowe

 
 
 

Wyznaczamy kierunek

Władze niektórych miast ogłosiły, że aby poprawić lokalną jakość powietrza, w nadchodzących latach do centrów będą wpuszczane wyłącznie pojazdy bezemisyjne. Oznacza to, że w pełni elektryczne pojazdy ciężarowe mają świetlaną przyszłość. DAF oferuje szeroką gamę pojazdów i powiązanych usług specjalistycznych, które ułatwiają przejście na nowe rozwiązania.

 

Odpowiednie rozwiązanie o zerowej emisji do różnych zastosowań

DAF jest liderem w sektorze pojazdów z napędem elektrycznym (ang. Battery Electric Vehicles, BEV). W 2018 roku DAF był pierwszą firmą, która wprowadziła na rynek w pełni elektryczny pojazd ciężarowy — był to model CF, który w wielu przypadkach nadal jest wykorzystywany przez klientów do codziennych zadań.

W międzyczasie firma DAF wprowadziła pełną gamę pojazdów ciężarowych z napędem elektrycznym, umożliwiając dobranie najbardziej odpowiedniego rozwiązania do danego zastosowania. Dzięki inteligentnemu planowaniu i ładowaniu akumulatorów, gdy tylko pojawi się taka możliwość — czasem wystarczy zaledwie pół godziny — można przejechać pojazdem elektrycznym nawet 1000 kilometrów dziennie. Ilustruje to znaczący rozwój, jaki nastąpił w zakresie pojemności akumulatorów i zasięgu pojazdów elektrycznych.

 
 
 

4-etapowy proces przechodzenia na pojazdy elektryczne proponowany przez firmę DAF

 

1

Określenie potrzeb w zależności od konkretnej sytuacji klienta

2

Ocena dopasowania nowych technologii do operacji logistycznych klienta

3

Określenie optymalnej specyfikacji pojazdu i wyposażenia do ładowania

4

Wsparcie przy wdrożeniu i dalszej obsłudze

 

Zastosowanie w pełni elektrycznych pojazdów ciężarowych wymaga od naszych klientów specyficznego sposobu planowania i działania. DAF maksymalnie ułatwia taką transformację, między innymi podpowiadając, w jaki sposób uzyskać najwyższy zwrot z inwestycji w codziennej eksploatacji pojazdu elektrycznego. Dostępne możliwości obejmują dostosowanie specyfikacji pojazdu do indywidualnych potrzeb za pośrednictwem systemu sprzedaży TOPEC, kompleksowe obliczenia tras, specjalne szkolenia dla kierowców, a także pełną gamę najwyższej jakości stacji ładowania PACCAR, które zapewniają optymalną integrację pojazdów ciężarowych z urządzeniami do ładowania.

 
 

Wszystko gotowe na ładowanie?

W ramach bogatej oferty usług „bezemisyjnych” firma DAF oferuje pełną gamę zaawansowanych rozwiązań do ładowania akumulatorów. Są to między innymi ładowarki przenośne o mocy od 24 kW do 40 kW, zapewniające maksymalną elastyczność. Dodatkowo dostępne są stacjonarne stacje ładowania o mocy od 20 kW do 360 kW. Stacja o najwyższej mocy stanowi ultraszybkie rozwiązanie, które może naładować pojazd z pełną mocą znamionową w czasie krótszym niż dwie godziny lub zapewnić szybkie ładowanie dwóch pojazdów jednocześnie.

Bezproblemowa komunikacja

Integracją z w pełni elektrycznymi pojazdami ciężarowymi DAF, sprzętem do ładowania i oprogramowaniem sieciowym zajmuje się firma DAF i jej partnerzy — podmioty o blisko dziesięcioletnim doświadczeniu w branży zaawansowanych rozwiązań do ładowania. W razie potrzeby dokonamy oceny na miejscu, zajmiemy się modelowaniem energetycznym i wykonamy prace inżynieryjne w Twojej siedzibie. Zajmiemy się również konserwacją urządzeń do ładowania. Takie podejście zapewnia bezproblemową komunikację między pojazdami ciężarowymi a ładowarkami.

 
DAF-Electric-truck-and-charger

Systemy ładowania

Firma DAF chętnie pomoże w wyborze odpowiednich systemów ładowania akumulatorów. Blisko współpracujemy z czołowymi dostawcami i mamy do wyboru wiele rodzajów stacji ładowania o różnych mocach. Opracowujemy również spersonalizowane szkolenia, których zadaniem jest pomóc kierowcom w jak najlepszym wykorzystaniu możliwości elektrycznego pojazdu ciężarowego. To kolejny przykład tego, że DAF nie ogranicza się po prostu do dostarczania najlepszych ciężarówek.

Czytaj dalej
 
 
New-Generation-DAF-Electric

Liczby mówią wszystko

Choć elektryczne pojazdy ciężarowe są nadal droższe niż ich odpowiedniki z silnikami wysokoprężnymi, to warto zapoznać się z programami zachęt, które mogą być dostępne na szczeblu lokalnym i krajowym. Warto również dowiedzieć się, jak można skorzystać z niższych kosztów energii. Bez względu na sposób spojrzenia na problem, jasne jest, że elektryczny pojazd ciężarowy zarówno teraz, jak i w przyszłości ostatecznie zapewni nieograniczony dostęp do stref ochrony środowiska. Ciche ciężarówki o zerowej emisji to symbol zaangażowania w ochronę środowiska. Co więcej, są one dobre dla Twojej firmy i dobre dla świata, w którym żyjemy.

 

Powiązane informacje