DAF-The-New-XF-grill-Wallpaper-04

Przepisy

 

CERTYFIKAT CO2 dzięki VECTO

Ponieważ firma DAF jest jednym z liderów w dziedzinie wydajności transportu i ochrony środowiska naturalnego, przewidziała treść wprowadzanych w Europie przepisów, wymagających uzyskania dla pojazdów ciężarowych tak zwanego certyfikatu CO2 w momencie opuszczenia fabryki.

 

Od stycznia 2019 r. przepisy europejskie nakazują, aby certyfikat emisji COposiadały wszystkie nowo dostarczane pojazdy ciężarowe Euro 6 typu 4×2 i 6×2 o masie ponad 16 ton. Pojazdy w innych konfiguracjach zostaną objęte tymi przepisami w 2030 roku. Certyfikaty emisji są generowane przy użyciu jednolitego, znormalizowanego i certyfikowanego narzędzia VECTO. Umożliwia to przewoźnikom porównywanie emisji CO2 różnych modeli i marek pojazdów ciężarowych.

Dzięki VECTO dealer DAF może przekazywać informacje o emisji CO2 dotyczące wybranego pojazdu ciężarowego jeszcze przed podjęciem decyzji o zakupie. Zapewnia to maksymalną dostępność i przejrzystość informacji.
 
DAF Euro 6 model range

Euro 6: od A do D


Od 31 grudnia 2013 r. wszystkie nowe pojazdy ciężarowe rejestrowane na terenie Unii Europejskiej muszą spełniać normy emisji Euro 6. W porównaniu z normą Euro 5 maksymalny poziom emisji NOx został obniżony o 80%, do 0,4 g/kWh, a maksymalny poziom emisji cząstek stałych został obniżony o 50%, do 0,01 g/kWh. Ponadto te surowe normy obowiązują w coraz szerszym zakresie warunków użytkowania.

 

W rezultacie dzisiejszy pojazd ciężarowy Euro 6 jest jeszcze bardziej przyjazny dla środowiska naturalnego niż taki sam pojazd ciężarowy wyprodukowany w roku 2014 lub 2015. Wynika to z faktu, że w miarę upływu czasu pojazdy ciężarowe muszą spełniać normy w coraz szerszym zakresie warunków użytkowania. Pojazdy ciężarowe Euro 6 są teraz klasyfikowane w zakresie od A do D.

Pojazdy z oznaczeniem D to najnowsze wersje, które spełniają wymogi normy Euro 6 w prawie wszystkich warunkach użytkowania, na przykład podczas rozgrzewania silnika lub na większych wysokościach n.p.m. Innymi słowy: im nowszy pojazd ciężarowy, tym bardziej prawdopodobne jest, że będzie spełniać wymogi nawet najbardziej wymagających norm.