Download
  • sobota, 31 października 2020
  • Eindhoven
 

Czyszczenie filtra DPF według procesu firmy DAF maksymalizuje czas pracy bez przestojów pojazdu

Inteligentne działanie

Silniki DAF i układ końcowego oczyszczania spalin (EAS) w pomysłowy sposób ze sobą współpracują, aby odfiltrować cząstki stałe ze spalin pojazdu ciężarowego. Co 150 godzin lub częściej filtr DPF jest automatycznie wygrzewany do wysokiej temperatury na poziomie 510°C w celu wypalenia nagromadzonych cząstek stałych. W efekcie tego procesu filtr DPF zostaje całkowicie oczyszczony z sadzy.

 
DPF
 

Zużycie filtra

Z upływem czasu pojemność filtra cząstek stałych zmniejsza się, ponieważ gromadzą się w nim resztki popiołu powstałe w procesie wypalania. Oznacza to konieczność częstszego czyszczenia filtra DPF skutkującą większym zużyciem paliwa i szybszym zmniejszeniem wydajności układu EAS. Konieczna jest niezwłoczna wymiana filtra DPF.

Wyjątkowy proces czyszczenia filtrów DPF opracowany przez firmę DAF

Podczas serwisowania filtra DPF mechanik wymienia go na wysokiej jakości wyczyszczony filtr DPF marki DAF. Usunięcie wszystkich cząstek popiołu nie jest jednak prostym zadaniem. Standardowe procedury czyszczenia pozostawiają do 50% popiołu w kanałach, co skraca żywotność filtra DPF oraz generuje niepotrzebne koszty i ryzyko uszkodzenia pojazdu. DAF opracował unikalny proces, w którym do każdego kanału filtra DPF wtryskuje się pod wysokim ciśnieniem specjalne płyny w celu zapewnienia optymalnej skuteczności czyszczenia. W efekcie filtr odzyskuje parametry dosłownie odpowiadające nowemu produktowi. Oczyszczony filtr DPF charakteryzuje się taką samą jakością i podlega takiej samej częstotliwości wymiany, jak oryginalny filtr cząstek stałych.

Zalety czyszczenia filtra DPF według procesu firmy DAF

  • Pozwala utrzymać pojazd ciężarowy w optymalnym stanie, gwarantując najniższy całkowity koszt eksploatacji i maksymalną wydajność
  • Zapobiega uszkodzeniom modułu EAS
  • Maksymalnie wydłuża żywotność oczyszczonego filtra DPF
  • Daje pewność, że pojazd ciężarowy nadal spełnia rygorystyczne normy emisji spalin Euro 6

 

Nie czekaj, natychmiast wymień filtr DPF

Termin wymiany filtra DPF zależy od typu pojazdu ciężarowego marki DAF i sposobu jego użytkowania. Maksymalny okres między wymianami wynosi trzy lata lub od 180 000 do 540 000 kilometrów. Więcej informacji można uzyskać u dealera DAF, który podpowie, jak uniknąć niepotrzebnych przestojów i kosztów.