Download
  • środa, 18 grudnia 2019
  • Eindhoven
 

Dlaczego warto wybrać części DAF Genuine?

Próby zaoszczędzenia pieniędzy na częściach do pojazdu ciężarowego mogą mieć negatywny wpływ na koszt całkowity w perspektywie długoterminowej — najlepszym wyborem są części DAF Genuine. Wykorzystujemy najnowsze technologie i najlepsze materiały do produkcji części, które zapewniają optymalną wydajność i niskie zużycie paliwa. Arjan Gubbels, dyrektor ds. marketingu produktów PACCAR Parts Europe, wyjaśnia, jak to działa.

 
Road-news-january-2020
 

Nowoczesne układy są bardzo wrażliwe

Arjan Gubbels: „Nowoczesne pojazdy stają się coraz bardziej złożone, a elektronika i oprogramowanie, obok wymogów i przepisów prawnych, odgrywają coraz większą rolę. W związku z tym pojazdy stają się bardziej wydajne i niezawodne, ale także bardziej wrażliwe na nieoryginalne części. Wystarczy jedna mała część odbiegająca od pozostałych, aby spowodować nieoptymalne działanie całego układu, co wiąże się z ryzykiem nieplanowanych przestojów. Z tego powodu zawsze zalecam ostrożność i wybór niezawodnych części wysokiej jakości, które doskonale ze sobą współpracują”.

Oszczędzaj paliwo dzięki częściom DAF Genuine

Części DAF Genuine zostały opracowane z myślą o optymalnej wydajności, co z kolei przekłada się na niższe zużycie paliwa. Bas te Winkel, kierownik ds. produktu, przedstawia to na przykładzie czujników NOx: „Dozwolona emisja szkodliwych substancji w przypadku pojazdu Euro 6 jest bardzo niewielka. Oczywiście uwzględniamy ten fakt na etapie projektowania. Nasze oryginalne czujniki DAF NOx opracowano i przetestowano w celu zapewnienia możliwie najniższego kosztu w przeliczeniu na kilometr. Osiągnęliśmy to poprzez obniżenie zużycia oleju napędowego i płynu AdBlue oraz poprzez maksymalne wydłużenie okresu międzyobsługowego. W przypadku korzystania z nieoryginalnego czujnika emisja NOx może być nawet o 50% wyższa niż w przypadku części DAF Genuine. Może to prowadzić do przekroczenia norm Euro 6 i w konsekwencji do otrzymania wysokiego mandatu. Zwiększone zużycie oleju napędowego i AdBlue to również wyższe koszty. Ponadto nieoryginalny czujnik trzeba wymieniać dwa razy częściej. Właściciel może również utracić gwarancję DAF na układ, ponieważ powodem jego nieoptymalnego działania jest zastosowanie nieoryginalnych części.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

„Bezpieczeństwo jest najważniejsze” — objaśnia Arjan Gubbels. „Niech jako przykład posłuży układ hamulcowy, opracowany specjalnie do pojazdów DAF. W przypadku zakupu części DAF Genuine tarcza hamulcowa i klocek hamulcowy będą idealnie współgrały ze sobą. Pozwala to ograniczyć zużycie części i zmniejszyć ryzyko wystąpienia usterek. Jeżeli jeden z tych dwóch elementów zostanie wymieniony na inny niż oryginalny, cały układ będzie szybciej się rozgrzewał, szybciej zużywał i szybciej ulegnie awarii. Stanowi to niebezpieczeństwo, prowadzi do nieplanowanych przestojów i generuje dodatkowe koszty, których można byłoby uniknąć. Moja rada brzmi: myśl długoterminowo i postaw na bezpieczeństwo. Patrz na całkowity koszt posiadania, nie na niewielkie kwoty, które zaoszczędzisz, korzystając z nieoryginalnych części”.

Pełna gwarancja na części DAF Genuine

Kolejną zaletą używania części DAF Genuine jest pełna gwarancja. Jeśli dojdzie do uszkodzenia, części wymieniane są bez dodatkowych opłat. Gwarancja obejmuje również usługi International Truck Service (ITS). To właśnie czyni firmę DAF wyjątkową. „Jeśli kupujesz nieoryginalne części, gwarancja producenta obejmuje tylko same części. Ty ponosisz koszty ich wymiany. W przypadku części DAF Genuine zawsze wiesz na czym stoisz” — zapewnia Arjan Gubbels.

Więcej informacji na temat części DAF Genuine

Czy chcesz dowiedzieć się więcej o najlepszych częściach do pojazdów ciężarowych? Odkryj wszystkie zalety części DAF Genuine lub skontaktuj się z lokalnym dealerem DAF.