Download
  • czwartek, 29 sierpnia 2019
  • Eindhoven
 

Jakie przedmioty należy przewozić w pojeździe ciężarowym?

Standardowo pojazdy ciężarowe DAF są wyposażone w różne systemy i elementy, które zwiększają bezpieczeństwo jazdy. Zaleca się również, aby w pojeździe były zawsze przewożone określone przedmioty. Sprawdź, czy masz wszystkie te elementy związane z bezpieczeństwem. 

 
Truck delivery kit
 

Apteczka

Apteczka zawiera wszystkie podstawowe przybory do udzielenia pierwszej pomocy. Jeśli kierowca dozna nieoczekiwanych obrażeń, w apteczce jest wszystko, czego potrzebuje do leczenia i opatrywania ran. Ważne jest, aby uzupełniać materiały natychmiast po ich użyciu, aby mieć zawsze pewność, że w razie potrzeby niczego nie zabraknie. W niektórych krajach wymagane jest przewożenie apteczki pierwszej pomocy we wszystkich pojazdach ciężarowych.

Gaśnica

Przewożenie gaśnicy w pojeździe ciężarowym jest obowiązkowe w niektórych krajach. Należy upewnić się, że jest ona zawsze prawidłowo zabezpieczona; powinna być dostępna dla kierowcy, ale także dla ratowników, aby mogła zostać zastosowana z maksymalną skutecznością w nagłych przypadkach. Ważne jest również coroczne sprawdzanie gaśnicy.

Trójkąt ostrzegawczy i oznaczenie

W większości krajów trójkąt ostrzegawczy musi być przewożony we wszystkich pojazdach. Warto również przewozić inne oznaczenia i odzież odblaskową, aby mieć pewność, że będzie się zawsze dobrze widocznym, gdy trzeba opuścić pojazd z powodu awarii.

Inne elementy bezpieczeństwa w pojeździe ciężarowym

Jeśli pojazd ciężarowy jest eksploatowany w nietypowych warunkach lub jeśli celem jazdy jest obszar roboczy, istnieje wiele innych elementów związanych z bezpieczeństwem, które mogą ułatwić pracę i zwiększyć bezpieczeństwo kierowcy. Należą do nich ochronniki słuchu, okulary ochronne, obuwie ochronne, odzież robocza i rękawice. Jeśli szukasz tego rodzaju środków zabezpieczających, zapoznaj się z katalogiem TRP.