Download
  • wtorek, 30 kwietnia 2019
 

Kabina pojazdu ciężarowego DAF — kiedyś i teraz

Sektor motoryzacyjny, w którym prowadzimy działalność, nigdy nie stoi w miejscu. Nieustannie pracujemy nad innowacjami w dziedzinie zrównoważonego rozwoju, bezpieczeństwa i wydajności. Od kilkudziesięciu lat skupiamy się na tworzeniu jak najlepszych kabin. Dowiedz się, jak kabina DAF ewoluowała przez lata.

 
Space Cab
 

Początki kabiny DAF

Produkcja rozpoczęła się w 1966 roku, gdy firma DAF otworzyła swoją pierwszą fabrykę kabin. Trzy lata później wprowadziliśmy kabinę odchylaną. Technologia ta — wtedy całkiem nowa — używana jest do dzisiaj.

Komfort kierowcy jest najważniejszy

Wprowadzona w 1985 r. kabina Space Cab była projektem przełomowym. Kabiny DAF cieszyły się już wtedy dużą popularnością wśród kierowców samochodów ciężarowych, a w 1987 r. wprowadzono na rynek nowy flagowy model: serię 95. Pojazdy były standardowo wyposażone w kabinę Space Cab, która cieszyła się już wtedy wielkim powodzeniem. Rok później model DAF 95 zdobył tytuł „Pojazd ciężarowy roku 1988”. W 1994 r. zdecydowaliśmy się pójść o krok dalej — tak powstała kabina Super Space Cab będąca doskonałą podstawą dla dzisiejszych kabin.

Bardziej rygorystyczne wymagania, lepsze pojazdy

W kolejnych latach nieustannie pracowaliśmy nad udoskonalaniem najdrobniejszych szczegółów. Kabina stała się jeszcze bardziej przyjazna dla środowiska, bezpieczna, cicha, wygodna i atrakcyjna wizualnie, a obecnie istnieją niezliczone sposoby dostosowania jej do indywidualnych wymagań. Dzięki wprowadzeniu nowych technologii pojazdy ciężarowe stały się nowocześniejsze i bardziej zaawansowane technologicznie. Kiedyś technicy pracowali wyłącznie nad sprzętem, jednak obecnie nie jest to już takie proste. W wyniku wprowadzeniu złożonej i zaawansowanej technologii obsługa pojazdu ciężarowego opiera się teraz w dużej mierze na systemach komputerowych. Takie podejście przyczynia się do podniesienia jakości, ale wymaga również bardziej precyzyjnych działań w zakresie napraw i konserwacji.

Najważniejsza cecha dzisiejszych pojazdów ciężarowych — ekskluzywność

Już od dawna istnieje możliwość wyboru różnych opcji pozwalających na spersonalizowanie pojazdu ciężarowego — od podstawowych elementów aż po funkcje luksusowe. Teraz jednak ekskluzywność jest standardem w pojazdach DAF. Nawet wybór części standardowej zapewnia pewien poziom luksusu i jakości. Właśnie dlatego obecnie oferujemy fotele pasażera jedynie w wersji podstawowej, a nawet podstawowy model fotela kierowcy jest niezwykle wygodny i wyposażony w zawieszenie pneumatyczne. Oczywiście w naszej ofercie można znaleźć także opcje luksusowe, jednak nawet wybór wariantów standardowych gwarantuje doskonałą jakość.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o historii pojazdów ciężarowych DAF, odwiedź sekcję historii firmy DAF na naszej stronie internetowej. W przypadku pytań lub wymagań w zakresie kabin DAF prosimy o kontakt z dealerem, który chętnie udzieli pomocy.