Download
  • 28 czerwca 2019
  • Eindhoven
 

Latem korzystaj z układu klimatyzacji w pojeździe

Wybierasz się w podróż do ciepłych krajów? A może wielkimi krokami zbliża się lato? W obu tych przypadkach niezbędny będzie w pełni sprawny układ klimatyzacji. Jest wiele sposobów na zadbanie o to, by klimatyzacja działała niezawodnie zawsze wtedy, kiedy jest potrzebna. W tym artykule dowiesz się, jak utrzymać układ klimatyzacji w doskonałym stanie.

 
Use truck airco summer
 

Wykonaj serwisowanie klimatyzacji przed nadejściem lata

Kiedy nachodzi lato, jednymi z najczęściej zgłaszanych obsłudze International Truck Service problemów są usterki układu klimatyzacji. Przyczyną tych problemów jest niejednokrotnie nagłe i intensywne używanie tego układu połączone z niewłaściwym serwisowaniem. Dlatego warto zlecić dealerowi DAF przegląd klimatyzacji zanim lato rozpocznie się na dobre.

To można zrobić samemu

Oprócz zlecenia przeglądu pojazdu ciężarowego dealerowi DAF można również podjąć samodzielne kroki mające na celu utrzymanie układu klimatyzacji w doskonałym stanie i pełnej funkcjonalności. Planujesz podróż w jakiś ciepły zakątek świata? Jeśli tak, wykonaj poniższe czynności, aby przygotować swój pojazd na wysokie temperatury:

  • Sprawdź, czy zbiornik płynu chłodzącego zawiera jego wystarczającą ilość i czy nie ma żadnych nieszczelności

  • Raz w roku wymień filtry (lub zleć wymianę dealerowi DAF)

  • Wyczyść parownik akumulatora, co najmniej raz w roku

Latem korzystaj z układu klimatyzacji w pojeździe

Najlepszym sposobem na utrzymanie chłodu w kabinie bez przeciążania układu klimatyzacji jest wybór opcji recyrkulacji. Zasysane powietrze jest schładzane, co oznacza, że do kabiny wdmuchiwane jest zimne powietrze. Wskazówka: na początek wybierz najwyższe ustawienie dmuchawy. Kiedy już w kabinie zrobi się chłodniej, możesz zmienić ustawienie na niższe, aby ograniczyć intensywność użycia układu klimatyzacji.

Zalety niezależnego układu klimatyzacji

Jeśli upał jest ekstremalny lub długotrwały, warto rozważyć kupno niezależnego układu klimatyzacji (inaczej układu klimatyzacji postojowej). Główną zaletą takiego układu jest to, że działa on niezależnie od układu silnika. To oznacza, że można samodzielnie regulować temperaturę — zarówno w nocy, jak i na przykład podczas załadunku i rozładunku. Układ klimatyzacji postojowej pomaga również zapewnić kierowcy komfortowy sen i poprawia ogólne samopoczucie. Ma to wpływ na bezpieczeństwo podróży.

Pytania?

 

Masz pytania odnośnie do serwisowania układu klimatyzacji? A może rozważasz kupno układu klimatyzacji postojowej? Dealer DAF chętnie pomoże Ci znaleźć najodpowiedniejsze rozwiązanie do Twojego pojazdu.