Download
  • 30 kwietnia 2019
  • Eindhoven
 

Partner w Parts

W 2016 r. Riverside Truck Rental, operator floty mieszanej należący do brytyjskiej grupy NRG Fleet Services, wprowadził nowy program zaopatrzenia w całej firmie. W ten sposób marka TRP została jego nowym partnerem łańcucha dostaw. Od tego momentu oferta części do pojazdów ciężarowych i przyczep/naczep DAF Trucks obsługuje zapotrzebowanie 2000 pojazdów Riverside w tym zakresie.

 
TRP 25 years
 

Z obrotami na poziomie 115 milionów euro rocznie NRG Fleet Services jest ogólnokrajowym dostawcą świadczącym usługi wynajmu oraz zarządzania flotą i ogumieniem. Przedstawiciele DAF Trucks odwiedzili Bellshill w Szkocji, gdzie spotkali się z Kenem MacLeodem, regionalnym dyrektorem operacyjnym, a więc osobą, która rozumie wagę sprawnej obsługi w zakresie części.

„Grupa NRG jest odpowiedzialna za utrzymanie 2000 pojazdów kontraktowych oraz wielu pojazdów ciężarowych należących do klientów, co przekłada się na 600 tys. osi i ponad dwa miliony kół. Aby pojazdy nie miały przestojów i przynosiły zyski, trzeba zadbać o kluczowe kwestie: utrzymanie floty i odpowiednie dostawy części” — twierdzi czuwający nad wszystkim

MacLeod. Riverside ma 13 centrów technicznych, które zostały strategicznie rozmieszczone w pobliżu głównych tras w Wielkiej Brytanii.

Wysoka jakość, konkurencyjne ceny

Całodobowa obsługa floty przez 7 dni w tygodniu wymaga posiadania na miejscu magazynu najważniejszych części i codziennego zarządzania. Marka TRP była w stanie zaproponować konkurencje ceny i niezmiennie wysoką jakość części w całym kraju. Oprócz DAF-a TRP zapewnia części dla szerokiej gamy innych marek, a także dla wielu typów pojazdów, takich jak samochody dostawcze, ciągniki, minibusy itd.

MacLeod: „Naszym priorytetem była najwyższa jakość części w najlepszych cenach. Całościowe zarządzanie dostawami części wymaga bliskiej współpracy pomiędzy klientem a dostawcą, co również osiągnęliśmy”. 

Prawdziwe partnerstwo

Riverside obsługuje wszystkie rachunki związane z częściami TRP w ramach programu pojedynczej faktury. W ciągu ostatnich dwóch lat TRP i Riverside rozszerzyły swoją ofertę o dodatkowe produkty.

Michael Hunt, dyrektor ds. sprzedaży części DAF na terenie Wielkiej Brytanii i Irlandii: „NRG Fleet jest jedną z firm objętych ogólnokrajową umową na części TRP i DAF Trucks. Rocznie wydaje w sieci dealerów DAF kwotę ponad siedmiocyfrową, z czego ok. 50% stanowią produkty TRP, a 50% oryginalne części DAF. Zasięg NRG oraz korzystanie przez klientów z mobilnych serwisantów pozwoliło w pełni zoptymalizować działanie sieci dealerów DAF. Uznanie NRG za ogólnokrajowego klienta flotowego umożliwia nam ustalenie stałych cen, a sieć dealerów DAF zapewnia obsługę SOR („sprzedaż lub zwrot”) w lokalizacjach warsztatów Riverside, co daje gwarancję natychmiastowej dostępności. Klienci mają również dostęp do DAF Webshop i mogą korzystać ze wszystkich jego szybkich i intuicyjnych funkcji”. 

Trzymamy rękę na pulsie

Każda odnosząca sukcesy współpraca wiąże się z pewną wzajemnością. TRP prowadzi działalność z siedziby NRG Fleet w Ellesmere Port oraz z warsztatu Riverside w Bellshill. Zaangażowany pracownik działu części TRP zarządza wszystkimi codziennymi obowiązkami. Perfekcyjnie dostosowane do potrzeb klienta usługi są świadczone dzięki uprzejmości lokalnego dealera DAF Imperial Commercials, co przekłada się na znaczne korzyści.

Rozwój w nowych obszarach

„W Wielkiej Brytanii działa wiele dużych przedsiębiorców z branży gospodarki odpadami i ochrony środowiskowa” — informuje Michael Hunt — „DAF Trucks ma powiązania z każdym z nich. Asortyment TRP, a także nasza infrastruktura wsparcia pomagają w rozwijaniu tych długoterminowych relacji. Nasz dotychczasowy sukces stanowi potwierdzenie wysokiej jakości i konkurencyjności produktów spod znaku TRP. Aktywnie skupiamy się na tej dziedzinie, rozwijając nasz asortyment w takich obszarach jak nadwozia specjalistyczne, części do podnoszenia pojemników na odpady czy części do zamiatarek”.

Z punktu widzenia przyszłych klientów, a obecnie NRG Fleet, klucz do sukcesu stanowi trwałość współpracy. Aby wszystko działało, jak należy, potrzebny jest entuzjazm wykwalifikowanych, zaangażowanych osób, które zapewniają usługi i wsparcie.