Download
  • poniedziałek, 13 maja 2019
  • Eindhoven
 

Przygotuj swój pojazd ciężarowy na lato

Temperatura zaczyna rosnąć, a dni stają się coraz dłuższe. Zbliża się lato i w związku z tym kierowcy powinni zadbać o odpowiednie przygotowanie swoich pojazdów ciężarowych.

 
Summer
 
Europejski klimat jest bardzo zróżnicowany i dlatego, aby zapewnić pojazdowi niezawodność, należy wziąć pod uwagę w szczególności temperaturę. Nie tylko my tak uważamy — rozmawialiśmy z wieloma kierowcami i właścicielami pojazdów ciężarowych, którzy jak nikt inny znają się na transporcie w ciepłym klimacie.

Jedną z cech lata są wysokie temperatury, które mogą prowadzić do usterek, jeśli układy pojazdu nie zostały sprawdzone odpowiednio wcześnie. Kierowca Pedro Brarber mówi: „Podczas jazdy zdecydowanie bardziej wolę chłód niż upał. Wysoka temperatura wzmaga zmęczenie, co może być bardzo niebezpieczne”. Dlatego właśnie przegląd, ładowanie i naprawa układu klimatyzacji to aspekty kluczowe dla zapewnienia optymalnej temperatury wewnątrz kabiny.

Klimatyzator postojowy TRP można zamontować oprócz układu klimatyzacji pojazdu ciężarowego. Urządzenie to umożliwia zachowanie komfortowej temperatury w kabinie podczas postoju. Zasilanie akumulatorowe eliminuje konieczność pozostawiania silnika w stanie bezczynności, co przyczynia się do oszczędności paliwa. „Niezależny klimatyzator postojowy wyłącza się automatycznie, gdy tylko zostanie wykryty niski poziom naładowania akumulatora. Właśnie dlatego ważne jest, aby odpowiednio wcześnie sprawdzić akumulatory. Oprócz tego należy zadbać o czystość chłodnicy oraz przeprowadzić przegląd pasów i wentylatora… Wszystko zależy od wieku ciężarówki”, mówi Francisco Reolid, zawodowy kierowca pojazdu ciężarowego, którego firma — Paco Reolid Transportes — ma w swojej flocie pojazdy DAF.

Wszyscy kierowcy są zgodni. Wysoka temperatura ma wpływ nie tylko na samopoczucie kierowcy, ale również na działanie pojazdu i niektórych jego kluczowych elementów, takich jak opony. „Za każdym razem należy sprawdzić ciśnienie w oponach, pamiętając, że latem powinno ono pozostać nieco niższe, ponieważ wysoka temperatura przyczynia się do jego wzrostu”, wyjaśnia Francisco Herrero.

Właśnie dlatego oferujemy usługi i części, których zadaniem jest radzenie sobie ze wzrostem temperatury, takie jak klimatyzatory postojowe, kontrole i serwis klimatyzacji, oraz przeglądy układu chłodzenia silnika, w tym przewodów, chłodnicy, pasów oraz wentylatorów.