Download
  • 28 czerwca 2019
  • Eindhoven
 

Zapewnij sobie komfort w upalne noce

Czy można wygodnie spędzić noc w ciężarówce podczas ekstremalnych upałów? Tak, jednak wiąże się to z kilkoma zagrożeniami. Niniejszy artykuł zawiera informacje na temat dostępnych opcji i alternatyw.

 
Stay comfortable overnight
 

Niezależny układ klimatyzacji zapewni komfortowy nocleg

Najwygodniejszym sposobem na upały jest autonomiczny układ klimatyzacji. Tego typu systemy działają niezależnie od silnika, dzięki czemu kierowca może w prosty sposób regulować temperaturę w kabinie. Takie rozwiązanie jest niesamowicie ekonomicznie, gdyż nie wymaga ciągłej pracy silnika — co jest dobrą wiadomością próbujących spać w pojazdach sąsiadujących na parkingu.

Inne sposoby na chłodzenie pojazdu ciężarowego

Każdy kierowca ma swój ulubiony sposób chłodzenia kabiny na noc. Niektórzy zostawiają częściowo otwarte okna lub nie wyłączają silnika z pracującą klimatyzacją. Co jednak zrobić, jeżeli upał jest ekstremalny bądź długotrwały? W takiej sytuacji najlepszą i najbezpieczniejszą opcją jest niezależny układ klimatyzacji. Porządny sen jest w końcu nie tylko kwestią wygody, ale i bezpieczeństwa na drodze.

Opinie profesjonalistów oraz alternatywne opcje nocne

Czy kierowca powinien nocować w kabinie podczas upałów? Zdania na ten temat są podzielone. Według holenderskiego stowarzyszenia zawodowego CNV (Christelijk Nationaal Vakverbond, czyli Krajowa Federacja Chrześcijańskich Związków Zawodowych) każdy kierowca ma prawo do wygody i bezpieczeństwa w miejscu pracy. Stowarzyszenie uznaje, że nagrzewnica postojowa i niezależny układ klimatyzacji są niezbędne, aby warunek ten mógł być spełniony. Jeśli kierowca nie dysponuje takim wyposażeniem, stowarzyszenie zaleca skorzystać z hotelu. Ostatecznie jednak jest to sprawa pomiędzy pracownikiem a pracodawcą.

Macie pytania dotyczące układu klimatyzacji w pojazdach ciężarowych?

Lokalny dealer DAF chętnie odpowie na wszelkie pytania związane z dostępnymi opcjami niezależnych układów klimatyzacji i pomoże dobrać odpowiednie rozwiązanie. Zachęcamy do kontaktu z dealerem w celu uzyskania dalszych informacji.