Anhalt
Anhalt Logistics

Anhalt Logistics: udowodniona racja!

 

Przedsiębiorstwo Anhalt Logistics, dostawca specjalistycznych usług w zakresie transportu cieczy, oferuje klientom naprawdę „płynne” rozwiązania. 


Zgodnie ze swoim hasłem przewodnim firma Anhalt Logistics, zajmująca się transportem cieczy, oferuje klientom naprawdę „płynne” rozwiązania. Pojazdy DAF XF stanowią istotny wkład w zapewnienie niezakłóconego przepływu usług do klientów firmy. 

Wprowadzając modele CF i XF w 2017 roku, firma DAF obiecywała oszczędność paliwa na poziomie nie mniejszym niż 7%. Takie zapewnienia naturalnie przyciągnęły uwagę większości firm transportowych.
Oczywiście taka obietnica musiała prędzej czy później wywołać pytanie: czy jest prawdziwa?

Pracownicy Anhalt Logistics w Niemczech — instruktor Ove Thomsen i kierowca Marco Bielefeld — postanowili na własną rękę sprawdzić, czy firma DAF dotrzymała słowa, wprowadzając na rynek nowe modele. Wykonali kilka tras z północy Niemiec do Thüringen. Dotychczas pokonywali ten dystans w pojeździe ciężarowym innej marki, który zużywał około 28 litrów paliwa na 100 kilometrów.

 
 

Marco Bielefeld, kierowca
„Na samym początku zaskoczyła nas niska prędkość obrotowa”

Ove Thomsen, instruktor
„Spośród siedmiu różnych europejskich producentów pojazdów ciężarowych
zawsze wybrałbym DAF”.

 
 

Niska prędkość obrotowa

„Na samym początku zaskoczyła nas niska prędkość obrotowa silnika w modelu DAF XF” — dodaje Bielefeld. „Nie spodziewaliśmy się również, że podczas jazdy pod górę ciężarówka samoczynnie zmniejszy obroty. Do tego ta wysoka moc po ponownym przyspieszeniu — byliśmy pod wrażeniem”. Jeszcze bardziej imponujące zdaniem Thomsena okazały się dane dotyczące zużycia paliwa. „Mniej niż 23 litry na 100 kilometrów w tych samych warunkach, co nasza druga ciężarówka. To aż 5 litrów różnicy!”. Jak mówi Bielefeld, „po trzech dniach przyzwyczailiśmy się do niskich obrotów, które zapewniały także spokojniejszą atmosferę w kabinie. Zmiana biegów jest tak płynna, że można w ogóle jej nie odczuć. Zawieszenie i osiągi pojazdu na drodze również oceniamy wyżej”.

Anhalt side view
 
 
Anhalt-DAF-steering-wheel

Wnętrze

Do gustownie zaprojektowanego wnętrza nietrudno było się przyzwyczaić. „Po wejściu na pokład ciężarówki DAF kierowca od razu ma ochotę zabrać się do pracy” — mówi Bielefeld. 

Nowe standardy

Obaj menadżerowie — Heino i Thies Anhalt — bardzo pozytywnie wypowiadają się o osiągach tego pojazdu ciężarowego. Nie dziwi zatem fakt, że firma złożyła zamówienie na 100 nowych ciężarówek z serii XF. „Z pojazdów marki DAF korzystamy od lat 90. Wówczas kierowaliśmy się raczej względami praktycznymi. Pojazdy ciężarowe nie miały skomplikowanych podzespołów elektronicznych, były niezawodne i wyposażone w przestronne kabiny” — mówi Heino Anhalt. „Modele XF z prostych i wytrzymałych ciężarówek przeobraziły się w pojazdy klasy premium, które wyznaczają nowe standardy w dziedzinie technologii. Jednocześnie zachowały swoje kluczowe zalety, takie jak solidne wykonanie i niezawodność”.

Biały kolor

Pojazdy czarterowe można rozpoznać po białym kolorze i subtelnym logo Anhalt. Na życzenie klient może również dodać własną nazwę handlową. Na terenie firmy w Rehm Flehden-Bargen jako pierwsze rzucają się w oczy dwa białe pojazdy DAF XF. Resztę floty polakierowano na kolor bardziej typowy dla firmy Anhalt — metaliczny niebieski. Dużo ważniejsza niż kolorystyka jest jednak jakość zapewniana przez firmę, jej kierowców i pojazdy. O ten aspekt klienci Anhalt Logistics nie muszą się martwić.

 
 

Rodzinna tradycja

Ze względu na rodzinne tradycje firmy Anhalt kierowcy są w niej bardzo doceniani i odgrywają tam kluczową rolę. Obaj menadżerowie pierwsze trzy lata kariery zawodowej spędzili w trasie, a obecnie przynajmniej raz w roku odbywają dłuższą, kilkudniową podróż za sterami pojazdu. „Dzięki temu uzyskujemy pełniejszy obraz potrzeb klientów, a także poznajemy różne rodzaje wyzwań, które napotykają nasi kierowcy” — mówi Heino Anhalt.

W swojej codziennej działalności firma Anhalt Logistics podejmuje wszelkie starania, by zapewnić optymalny poziom zadowolenia kierowców. „Jeżeli chcą, mogą jeździć do Szwecji lub Hiszpanii, albo wręcz przeciwnie — pokonywać krótsze trasy i każdej nocy wracać do domu” — wyjaśnia Thies Anhalt. „Wystarczy, że to z nami przedyskutują”. 

Pełny zakres usług

Anhalt Logistics oferuje klientom kompleksowy zakres usług. Oprócz transportu środków chemicznych i produktów spożywczych na znaczeniu zyskała również działalność firmy w zakresie serwisowania i wynajmu. „Około 25% naszej floty, w tym kierowców, wyczarterowaliśmy do innych firm” — wyjaśnia Thies Anhalt. „Nasi kierowcy muszą nie tylko cieszyć się z pracy w Anhalt i czerpać korzyści z możliwości, które im zapewniamy, ale także identyfikować się z naszymi klientami i dbać o ich produkty”.

 
 

Fakty i dane liczbowe

Anhalt Logistics 

colleagues_rgb_outline

430

Pracownicy

services_fleet_rgb_outline

210

Pojazdy ciężarowe

trailers

400

Przyczepy/naczepy

 
anhalt.de
 

 

Inne historie: