Anhalt
Anhalt Logistics

Anhalt Logistics: udowodniona racja!

 

Firma Anhalt Logistics, wyspecjalizowana w transporcie cieczy, oferuje klientom, jak to określa, „płynne rozwiązania”. 

Najnowsza generacja pojazdu DAF XF wnosi istotny wkład w zapewnienie sprawnego przepływu usług do klientów firmy. Połączenie pojazdów ciężarowych i przyczep/naczep wykorzystywane przez niemieckiego specjalistę od transportu płynów, firmę Anhalt Logistics, jest często spotykane w całej Europie. Dzięki niskiemu zużyciu paliwa nie było zaskoczeniem, że firma Anhalt nie mogła doczekać się, aby dowiedzieć się, czy nowy model XF może przebić zużycie paliwa i poziom komfortu pracy innych pojazdów ciężarowych. „Zakładaliśmy, że już eksploatujemy najbardziej ekonomiczne i przyjazne dla kierowców pojazdy ciężarowe”.

 

 
 

Marco Bielefeld, kierowca
„Na początku zaskoczyła nas niska prędkość obrotowa silnika nowego modelu XF”

Ove Thomsen, instruktor
Spośród siedmiu europejskich producentów pojazdów ciężarowych zawsze wybrałbym firmę DAF.

 
 

Wprowadzając nową generację pojazdów użytkowych XF, firma DAF śmiało stwierdziła, że oszczędność paliwa na poziomie nawet 7% byłaby realistyczna. Firma Anhalt Logistics poprosiła instruktora Ove Thomsena i kierowcę Marco Bielefelda o sprawdzenie, czy roszczenia te są zgodne z rzeczywistością. Thomsen i Bielefeld podjęli wyzwanie i wybrali się na swoje regularne trasy zarówno za pomocą standardowych pojazdów, jak i nowego modelu XF.

Niskie obroty silnika

„Już na samym początku byliśmy zaskoczeni niskimi prędkościami obrotowymi nowego modelu z serii XF, zapewniającymi o wiele bardziej relaksujące odczucia za kierownicą”, mówi Bielefeld. „Jednocześnie jednak nadal można było poczuć znaczną moc. Nowy model z serii XF przyspieszał z ogromną łatwością, a bardzo sprawna zmiana biegów sprawiała wrażenie lekkości tego doświadczenia.” 

Dużo wyższa ekonomiczność

Thomson był pod jeszcze większym wrażeniem, a szczególne uznanie poświęcił zużyciu paliwa: „W tych samych warunkach nowy model z serii XF zużywał średnio 23 litry na 100 km. To znacząca oszczędność, na poziomie pięciu litrów, w porównaniu z pojazdem ciężarowym innej marki, który zazwyczaj kursuje na tej trasie!

 

Anhalt side view
 
 
Anhalt-DAF-steering-wheel

Genialny

„Kiedy wsiadasz do dużej kabiny pojazdu DAF, chcesz od razu rozpocząć jazdę”, mówi kierowca Bielefeld. „Każdy przełącznik jest dokładnie tam, gdzie się go spodziewasz, a wysuwny stół jest po prostu genialny. To samo dotyczy wygodnych siedzeń, przestronnego łóżka i wysokiego poziomu wyposażenia”.

Nowe standardy

Nie mniej entuzjastyczni są dyrektorzy Heino i Thies Anhalt, którzy zamówili już 57 nowych pojazdów z serii XF. „XF stał się pojazdem klasy premium, który wyznacza nowe standardy technologiczne. Z ekonomicznego punktu widzenia jest to znaczna poprawa w stosunku do i tak już bardzo oszczędnego pojazdu ciężarowego. Mimo to zachowuje on wszystkie zalety poprzedniego modelu, takie jak solidna jakość wykonania, atrakcyjność dla kierowcy i niezawodność”.

 
 

Fakty i dane liczbowe

Anhalt Logistics 

colleagues_rgb_outline

430

Pracownicy

services_fleet_rgb_outline

210

Pojazdy ciężarowe

trailers

400

Przyczepy/naczepy

 
anhalt.de
 

 

Inne historie: