Funke-Transporte-MZ7_5924-1-fw

Funke Transporte

„Oszczędzamy i czas, i pieniądze”

 

Znaczenie programu PPFS dla naszej rentowności

Firma Funke Transporte korzysta z programu PACCAR Parts Fleet Services — w skrócie PPFS — od 2018 roku. W ramach tego programu wszystkie uczestniczące w nim punkty dealerskie DAF w Europie gwarantują specjalne ceny części — jest to bardzo przydatne, gdy znajdujesz się daleko od domu, a Twój pojazd wymaga obsługi serwisowej. Od momentu przystąpienia do programu Gerhard Funke odkrył szereg korzyści dla swojej firmy transportowej.

Niemiecka firma spedycyjna, specjalizująca się w transporcie żywych kurczaków oraz materiałów sypkich, darzy zaufaniem pojazdy ciężarowe DAF od 1990 roku. Dyrektor generalny Gerhard Funke stwierdza jasno: „Unikanie nieplanowanych przestojów pozwala nam zaoszczędzić czas i ograniczyć dodatkowe czynności administracje, a to prowadzi bezpośrednio do obniżenia kosztów”.

Korzyści administracyjne

Kolejną korzyścią wynikającą z programu jest sprawny proces administracyjny. Klient otrzymuje te same warunki płatności i klarowną fakturę niezależnie od tego, w którym miejscu w Europie dojdzie do awarii pojazdu. Wsparcie serwisowe jest świadczone również w języku ojczystym klienta.

 

 
Trucks

35

pojazdów ciężarowych

2People-icon

48

pracowników

 
 

Daleko od domu

Dzięki zwartej sieci 1000 warsztatów w całej Europie zawsze można znaleźć warsztat DAF w okolicy. Funke docenił ten aspekt, gdy w Marsylii doszło do awarii jednej z jego 35 ciężarówek DAF. „W przeszłości, jeśli pojazd uległ uszkodzeniu, musieliśmy samodzielnie go odholować. Ponadto musieliśmy zająć się wieloma fakturami, a czasami zmierzyć się też z barierą językową. To zajmowało nam od trzech do czterech dni” — wyjaśnia Funke.
Z wielkim entuzjazmem przedstawia, jak sprawy potoczyły się w tym przypadku: „Jako że jesteśmy częścią programu PPFS, pojazd wrócił na trasę już po jednym dniu spędzonym u lokalnego dealera DAF. To pozwoliło nam zaoszczędzić do 500 euro”.

 

 
PACCAR-Parts-Fleets-Services-main-visual

Usługi flotowe

Program usług dla flot firmy PACCAR Parts wspiera klientów dysponujących flotami międzynarodowymi, stanowiąc jedyne, niezawodne źródło części, jak również spełniając ich potrzeby finansowe na arenie światowej. Jeden program, jedna atrakcyjna cena, jedna faktura.

Dowiedz się więcej