Thomas-Beton-Loading-de-042

Thomas Beton

Więcej transportu przy mniejszym zużyciu

 

Więcej transportu —
przy mniejszym zużyciu

 

Specjalista od betonu Thomas Beton z Kilonii eksploatuje trzy betoniarki marki DAF, które dają zaskakujące wyniki w porównaniu z resztą floty.
Gdy Thomas Weber opuszcza plac budowy przy ujściu rzeki Schwentine w Kilonii, automatyczna skrzynia biegów sprawnie zmienia przełożenie. „Przekładnia w DAF nigdy nie szarpnie ani nie blokuje się. Pracuje cudownie cicho”, zachwyca się kierowca na długich dystansach z zakładu w Kilonii, należącego do Thomas Beton GmbH. 

 
 

Thomas-Beton-Thomas-Weber-round-1

Thomas Weber, kierowca
Jeździ niesamowicie cicho”

Fuhrparkleiter-Dirk-Nickelsen-Thomas-Beton-round

Kierownik floty, Dirk Nickelsen:
„Pojazdy ciężarowe DAF zużywają mniej paliwa niż nasze pojazdy innych marek, szczególnie w ruchu miejskim”

 
 

Weber znajduje się w drodze powrotnej do zakładu w Grasweg, aby odebrać nową partię betonu. Niewielka odległość pomiędzy placem budowy a zakładem jest przyczyną, dla której dziś podróżował pomiędzy tymi dwoma lokalizacjami już prawie dziesięć razy. „To wyczerpująca praca w ruchu miejskim. Potrzeba ci stabilnych nerwów i niezawodnego pojazdu”, wyjaśnia kierowca. 

Thomas Weber od trzech i pół roku stanowi część zespołu kierowców zatrudnionego przez specjalistę ds. betonu z Kilonii. Firma zatrudnia zespół 97 kierowców na długich dystansach, którzy jeżdżą z 25 niemieckich zakładów w celu obsługi różnych placów budowy na terenie północnych Niemiec. Flota składa się z ponad 80 specjalistycznych pojazdów betonowych. „Zdecydowaliśmy się zbudować własną flotę pojazdów około 12 lat temu”, wyjaśnia B. Rainer Brings, prezes zarządu firmy Thomas Beton w Niemczech. 

 

 
Thomas-Beton-Staff-de-033
 
 
DAF-Thomas-Beton-de-2500px-058

Flota firmy obejmuje teraz trzy pojazdy DAF CF 410 w konstrukcji betoniarki z bębnem firmy Putzmeister, a czwarty pojazd ma być dostarczony wkrótce. „Około dwa lata temu dealer DAF z Neumünster, firma Fricke Nutzfahrzeuge GmbH, przekonał nas do przetestowania pojazdu firmy DAF i jesteśmy wciąż pod tak ogromnym wrażeniem, że rozpoczęliśmy już rozmowy na temat kolejnych pojazdów. Pojazd ciężarowy DAF ma potencjał, aby zastąpić jedną z innych marek obecnie znajdujących się we flocie”, stwierdza B. Rainer Brings.

Jednym z elementów w tym przypadku są względy finansowe. „Pojazdy ciężarowe DAF zużywają mniej paliwa niż nasze pojazdy innych marek, szczególnie w ruchu miejskim”, wyjaśnia Dirk Nickelsen, kierownik floty w firmie Thomas Beton. Ponadto firma Thomas Beton może przewieźć 8,5 metra sześciennego betonu na dostawę — o pół metra sześciennego betonu więcej od tego, z czym mogą sobie poradzić cięższe pojazdy konkurencji. Kolejnym ważnym elementem jest to, że kierowcy czują się komfortowo w nowych pojazdach. „W pojeździe DAF siedzi się wygodnie, a kokpit ma przejrzysty układ”, mówi Weber, kierowca na długich dystansach. Jazda tymi pojazdami to prawdziwa przyjemność.

 

 
 

Fakty i dane liczbowe

Thomas Beton 

colleagues_rgb_outline

97

Pracownicy

services_fleet_rgb_outline

80

Pojazdy ciężarowe

Additional payload

8,5

Produkcja w m3 (mln)

 
thomasbeton.de
 

 

Inne historie: