Van-de-brug-header-truck
Van-de-brug-header-owner

Van de Brug Int. Tanktransport BV

 

Jeśli chodzi o zużycie paliwa, to poczyniliśmy duży krok. Porównując pierwszą generację Euro 6 i modele wprowadzone w 2017 roku, obserwujemy oszczędność paliwa na poziomie 7–8%. To rzeczywisty wynik, który uzyskaliśmy.

Od 55 lat pojazdy ciężarowe należące do firmy Van de Brug Int. Tanktransport BV transportują oleje i tłuszcze pochodzenia roślinnego oraz zwierzęcego na terenie całej Europy. Większość pojazdów we flocie o niebiesko-białych barwach to pojazdy marki DAF. „Wybór strategiczny” — tłumaczy Evert van de Brug, współwłaściciel firmy. „Jakość pojazdów i serwisu jest fantastyczna”.

 

Evert van de Brug — współwłaściciel firmy

Gdy w 2017 roku firma DAF wprowadziła na rynek modele CF i XF, złożyła obietnicę, że dzięki tym pojazdom możliwe będzie osiągnięcie oszczędności paliwa na poziomie 7%. Oczywiście firma Van de Brug była ciekawa, czy DAF będzie w stanie dotrzymać tej obietnicy.

Van de Brug: „Krótko mówiąc: tak, zdecydowanie! Szczerze mówiąc, wszyscy byliśmy raczej sceptyczni, ale liczby nie kłamią. Bez zbytniego wysiłku osiągnęliśmy oszczędności od siedmiu do ośmiu procent w porównaniu z poprzednimi modelami. To całkiem dobry wynik, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę, że nasze pojazdy ciężarowe pokonują rocznie od 110 000 do 150 000 kilometrów”.

 
 
Van-de-brug-evert-van-de-brug
 
 
Van-de-brug-Peter-kreuk
 

Kierowca Peter Kreuk

Wszyscy kierowcy firmy są Holendrami i żaden z nich nie odczuwa, że prowadzi „ekonomiczny pojazd”. Doświadczony kierowca Peter Kreuk zachwyca się swoim DAF-em z serii CF. „Zmiana biegów jest płynna, pojazd przez długi czas utrzymuje przyspieszenie, a przemieszczanie się płynów w cysternie nie zakłóca pracy układu napędowego — silnik po prostu utrzymuje zadaną prędkość obrotową. To sprawia, że jazda tą ciężarówką jest absolutnie wspaniała. Ponadto fotele są znakomite, a kabina jest niewiarygodnie luksusowa i wyposażona w świetne łóżko. Gdy schodzisz z materaca, czujesz się wyspany i wypoczęty. Jazda tym pojazdem napawa mnie ogromną dumą!”.